JAK DZIŚ ODDYCHAMY

SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO

26 listopad 2022

W czwartek 26. 10. reprezentacja SP16 w piłce nożnej w składzie:
Marcin Koziołek, Artur Topczewski, Igor Błaszczyk, Piotr Czeszejko- Sochacki, Natalia Pełka, Kacper Breguła, Filip Dziemianowicz, Sebastian Imiołczyk, Kamil Zpała, zdobyli II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w piłce nożnej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.😀⚽️
Aleksandra Peczyńska

Czytaj więcej: SREBRO PIŁKARZY

W dniu 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. ,,Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie’’ – powiedział Jeno Kamüti, prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play. Nasza szkoła przyłączyła się do  udziału  a uczniowie w ramach lekcji  wychowania fizycznego uczestniczyli różnych grach i zabawach, w których podkreślane były zasady fair play.

Anna Ślęzak, Aleksandra Peczyńska

Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ FAIR PLAY.

W ostatnich w tym roku szkolnych zawodach międzyszkolnych uczniowie naszej szkoły zanotowali dobre wyniki. W przeprowadzonych na Stadionie MOSiR Pszczelnik zawodach lekkoatletycznych zdobyliśmy aż 7 medali. Brawa dla naszych zawodniczek i zawodników i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym zawody międzyszkolne powrócą na dobre do naszego szkolnego kalendarza.

Aleksandra Peczyńska, Anna Ślęzak

Czytaj więcej: SUKCESY LEKKOATLETÓW

W miniony weekend, duża sala gimnastyczna w naszej szkole stała się areną Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie dziewcząt i chłopców. Były to pierwsze, tego typu zawody zorganizowane w naszej szkole przez klub UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie.

Wśród dziewcząt wystartowały 43 zawodniczki ze wszystkich klubów Śląska. Nasza uczennica i zawodniczka UKS Wołodyjowski, Tosia Halemba zajęła 3 miejsce indywidualnie i 2 miejsce w drużynie (razem z Mają Osadnik, Katarzyną Ślęzak i Maryią Vysotskaya, trener - Krystyna Rachel - Świrska). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SZERMIERZY

Na hali Kompleksu Sportowego "Michał" przeprowadzono ostatnie w tym roku kalendarzowym, zawody o Mistrzostwo Siemianowic Śląskich. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali o miano najlepszej szkoły w naszym mieście w "szczypiorniaku". Drużyna chłopców po zaciętych meczach grupowych niestety nie awansowała do fazy finałowej. Reprezentacja dziewcząt natomiast po wyjściu z grupy w "małym finale" musiała uznać wyższość SP20 i ostatecznie zakończyła rywalizację na IV lokacie.

Czytaj więcej: PIŁKA RĘCZNA KLAS 7-8

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 najlepsi tenisiści stołowi klas 4-6 i 7-8 rywalizowali w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich. W zawodach startowała również nasza reprezentacja uzyskując dobre wyniki. Co prawda młodsi uczniowie "szesnastki" nie zdołali awansować z grupy do fazy finałowej ale za to starszym pingpongistom poszło zdecydowanie lepiej. Chłopcy po zaciętej grze ostatecznie znaleźli się tuż za podium, na 4 miejscu. Natomiast drużyna dziewcząt po równie zaciętej rywalizacji mogła cieszyć się z brązowych medali.

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

We wtorek i czwartek uczniowie "szesnastki" rywalizowali z innymi szkołami w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w piłce ręcznej.  Zarówno dziewczęta jak i chłopcy dzielnie walczyli próbując uzyskać jak najlepszy wynik. Niestety jednym i drugim nie udało się tym razem wyjść z grupy i awansować do fazy finałowej. Było to dla nas jednak dobra lekcja "szczypiorniaka" i miejmy nadzieję, że zaprocentuje lepszymi wynikami w przyszłości.

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA W PIŁCE RĘCZNEJ KLAS 4-6