foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

JAK DZIŚ ODDYCHAMY

SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

BIBLIOTEKA SZKOLNA

BIBLIOTEKA MIEJSKA

mLEGITYMACJA

Ze Świata Sportu

26 listopad 2022

Najważniejsze, zawsze aktualne wiadomości portalu Sport.pl Gazeta.pl

W czwartek 26. 10. reprezentacja SP16 w piłce nożnej w składzie:
Marcin Koziołek, Artur Topczewski, Igor Błaszczyk, Piotr Czeszejko- Sochacki, Natalia Pełka, Kacper Breguła, Filip Dziemianowicz, Sebastian Imiołczyk, Kamil Zpała, zdobyli II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w piłce nożnej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.😀⚽️
Aleksandra Peczyńska

Czytaj więcej: SREBRO PIŁKARZY

W dniu 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. ,,Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie’’ – powiedział Jeno Kamüti, prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play. Nasza szkoła przyłączyła się do  udziału  a uczniowie w ramach lekcji  wychowania fizycznego uczestniczyli różnych grach i zabawach, w których podkreślane były zasady fair play.

Anna Ślęzak, Aleksandra Peczyńska

Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ FAIR PLAY.

 

W ostatnich w tym roku szkolnych zawodach międzyszkolnych uczniowie naszej szkoły zanotowali dobre wyniki. W przeprowadzonych na Stadionie MOSiR Pszczelnik zawodach lekkoatletycznych zdobyliśmy aż 7 medali. Brawa dla naszych zawodniczek i zawodników i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym zawody międzyszkolne powrócą na dobre do naszego szkolnego kalendarza. 

Aleksandra Peczyńska, Anna Ślęzak

Czytaj więcej: SUKCESY LEKKOATLETÓW

W miniony weekend, duża sala gimnastyczna w naszej szkole stała się areną Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie dziewcząt i chłopców. Były to pierwsze, tego typu zawody zorganizowane w naszej szkole przez klub UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie.

Wśród dziewcząt wystartowały 43 zawodniczki ze wszystkich klubów Śląska. Nasza uczennica i zawodniczka UKS Wołodyjowski, Tosia Halemba zajęła 3 miejsce indywidualnie i 2 miejsce w drużynie (razem z Mają Osadnik, Katarzyną Ślęzak i Maryią Vysotskaya, trener - Krystyna Rachel - Świrska). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SZERMIERZY

Na hali Kompleksu Sportowego "Michał" przeprowadzono ostatnie w tym roku kalendarzowym, zawody o Mistrzostwo Siemianowic Śląskich. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali o miano najlepszej szkoły w naszym mieście w "szczypiorniaku". Drużyna chłopców po zaciętych meczach grupowych niestety nie awansowała do fazy finałowej. Reprezentacja dziewcząt natomiast po wyjściu z grupy w "małym finale" musiała uznać wyższość SP20 i ostatecznie zakończyła rywalizację na IV lokacie.

Czytaj więcej: PIŁKA RĘCZNA KLAS 7-8

 

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 najlepsi tenisiści stołowi klas 4-6 i 7-8 rywalizowali w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich. W zawodach startowała również nasza reprezentacja uzyskując dobre wyniki. Co prawda młodsi uczniowie "szesnastki" nie zdołali awansować z grupy do fazy finałowej ale za to starszym pingpongistom poszło zdecydowanie lepiej. Chłopcy po zaciętej grze ostatecznie znaleźli się tuż za podium, na 4 miejscu. Natomiast drużyna dziewcząt po równie zaciętej rywalizacji mogła cieszyć się z brązowych medali.

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

 

We wtorek i czwartek uczniowie "szesnastki" rywalizowali z innymi szkołami w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w piłce ręcznej.  Zarówno dziewczęta jak i chłopcy dzielnie walczyli próbując uzyskać jak najlepszy wynik. Niestety jednym i drugim nie udało się tym razem wyjść z grupy i awansować do fazy finałowej. Było to dla nas jednak dobra lekcja "szczypiorniaka" i miejmy nadzieję, że zaprocentuje lepszymi wynikami w przyszłości. 

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA W PIŁCE RĘCZNEJ KLAS 4-6

CERTYFIKATY

  • logo_klubu_szkol.jpg .jpg
  • logo_sspspz_200x90.jpg
  • logo_wf_z_klasa.jpg
  • pewniak_pion_90.png
  • szkola-bez-przemocy.jpg
  • szkola-z-klasa.gif
  • szkolawchmurze_microsoft_logotype.jpg
  • szkola_dobrze_wychowana.jpg

FUNDUSZE EUROPEJSKIE