foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

BIBLIOTEKA SZKOLNA

mLEGITYMACJA

BIBLIOTEKA MIEJSKA

Ze Świata Sportu

03 lipiec 2022

Najważniejsze, zawsze aktualne wiadomości portalu Sport.pl Gazeta.pl

 

W ostatnich w tym roku szkolnych zawodach międzyszkolnych uczniowie naszej szkoły zanotowali dobre wyniki. W przeprowadzonych na Stadionie MOSiR Pszczelnik zawodach lekkoatletycznych zdobyliśmy aż 7 medali. Brawa dla naszych zawodniczek i zawodników i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym zawody międzyszkolne powrócą na dobre do naszego szkolnego kalendarza. 

Aleksandra Peczyńska, Anna Ślęzak

Czytaj więcej: SUKCESY LEKKOATLETÓW

W miniony weekend, duża sala gimnastyczna w naszej szkole stała się areną Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie dziewcząt i chłopców. Były to pierwsze, tego typu zawody zorganizowane w naszej szkole przez klub UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie.

Wśród dziewcząt wystartowały 43 zawodniczki ze wszystkich klubów Śląska. Nasza uczennica i zawodniczka UKS Wołodyjowski, Tosia Halemba zajęła 3 miejsce indywidualnie i 2 miejsce w drużynie (razem z Mają Osadnik, Katarzyną Ślęzak i Maryią Vysotskaya, trener - Krystyna Rachel - Świrska). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SZERMIERZY

Na hali Kompleksu Sportowego "Michał" przeprowadzono ostatnie w tym roku kalendarzowym, zawody o Mistrzostwo Siemianowic Śląskich. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali o miano najlepszej szkoły w naszym mieście w "szczypiorniaku". Drużyna chłopców po zaciętych meczach grupowych niestety nie awansowała do fazy finałowej. Reprezentacja dziewcząt natomiast po wyjściu z grupy w "małym finale" musiała uznać wyższość SP20 i ostatecznie zakończyła rywalizację na IV lokacie.

Czytaj więcej: PIŁKA RĘCZNA KLAS 7-8

 

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 najlepsi tenisiści stołowi klas 4-6 i 7-8 rywalizowali w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich. W zawodach startowała również nasza reprezentacja uzyskując dobre wyniki. Co prawda młodsi uczniowie "szesnastki" nie zdołali awansować z grupy do fazy finałowej ale za to starszym pingpongistom poszło zdecydowanie lepiej. Chłopcy po zaciętej grze ostatecznie znaleźli się tuż za podium, na 4 miejscu. Natomiast drużyna dziewcząt po równie zaciętej rywalizacji mogła cieszyć się z brązowych medali.

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

 

We wtorek i czwartek uczniowie "szesnastki" rywalizowali z innymi szkołami w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w piłce ręcznej.  Zarówno dziewczęta jak i chłopcy dzielnie walczyli próbując uzyskać jak najlepszy wynik. Niestety jednym i drugim nie udało się tym razem wyjść z grupy i awansować do fazy finałowej. Było to dla nas jednak dobra lekcja "szczypiorniaka" i miejmy nadzieję, że zaprocentuje lepszymi wynikami w przyszłości. 

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA W PIŁCE RĘCZNEJ KLAS 4-6

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wystąpili w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w futsalu, czyli halowej odmianie piłki nożnej. Był to turniej zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji "Futsal Gram". Drużyna chłopców nie miała szczęścia w losowaniu i już pierwszy mecz decydował o tym czy zagramy w fazie finałowej turnieju. Niestety przegraliśmy minimalnie z SP4 2:1 i mecz z SP8 i klasą sportową nie mógł już odmienić naszego losu. Reprezentacja dziewcząt natomiast wywalczyła brązowe medale. Co prawda, w rywalizacji z SP11 i SP4, nasze piłkarki musiały uznać wyższość rywalek ale do zawodów nie przystąpiła żadna inna szkoła z naszego miasta.  

Czytaj więcej: FUTSAL GRAM

 

Uczniowie klas 7-8 rywalizowali dziś w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich szkół podstawowych. Pomimo chłodu atmosfera na boiskach była bardzo gorąca, a rywalizacja zacięta. Naszej młodej drużynie udało się pokonać SP4, natomiast w rywalizacji z SP1, SP3 i SP6, pomimo wyrównanej gry, musieliśmy uznać wyższość rywala.

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA PIŁKARZY

CERTYFIKATY

  • logo_klubu_szkol.jpg .jpg
  • logo_sspspz_200x90.jpg
  • logo_wf_z_klasa.jpg
  • pewniak_pion_90.png
  • szkola-bez-przemocy.jpg
  • szkola-z-klasa.gif
  • szkolawchmurze_microsoft_logotype.jpg
  • szkola_dobrze_wychowana.jpg

FUNDUSZE EUROPEJSKIE