20 październik 2021

SREBRO SZCZYPIORNISTÓW

Bardzo dobry wynik naszej szkoły podstawowej w tegorocznym Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w mini piłce ręcznej. Nasi młodzi piłkarze ręczni najpierw pokonali w eliminacjach SP 6 - 8:4 i SP 13 - 9:8, dzięki czemu dostali się do najlepszej trójki. W zawodach finałowych po wygranej 4:0 z SP 5, zagraliśmy na zmęczeniu kolejny mecz (mieliśmy tylko 9 zawodników) i przegraliśmy z SP 1 6:0. Pozostało nam w niepewności czekać na wynik ostatniego meczu pomiędzy SP 5 i SP 1, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem 5:4 dla SP 5. Każda szkoła miała jeden wygrany i przegrany mecz wiec decydował bezpośredni stosunek bramek zdobytych i straconych. Tu okazaliśmy się lepsi od SP 5, wychodząc z turnieju ze srebrem na piersi, a złoto przypadło "jedynce". Jest to pierwszy sukces naszej "podstawówki" w tym roku szkolnym i pierwszy od ponad roku. Sukces tym cenniejszy, że wywalczony przez drużynę złożoną z uczniów wszystkich klas - IV (3 zawodników), V (2 zawodników) i VI (4 zawodników). Serdecznie gratulujemy naszym młodym szczypiornistom i oby tak dalej????.

W zawodach nie brała udziału drużyna dziewcząt naszej szkoły.