17 sierpień 2022

• Grzegorz Sandomierski znalazł nowy klub. Znów wyjeżdża z Polski
    Grzegorz Sandomierski ponownie będzie grać za granicą. Były reprezentant Polski podpisał kontrakt z beniaminkiem greckiej ekstraklasy - APO Levadiakos.
  • Polka tłumaczy, że wpadła na dopingu przez seks. Ekspert: Jak najbardziej możliwe
    Odpowiedź na pytanie, czy wykryty u Anastasiyi Shoshyny stanozolol może być przenoszony poprzez kontakt seksualny, okazuje się nie być prosta. Eksperci ds. dopingu, z którymi rozmawiał Sport.pl, w przypadku tej konkretnej substancji mają odmienne opinie. Pochodząca z Ukrainy polska tenisistka próbowała wykazać właśnie w ten sposób, że zabroniony środek znalazł się w jej organizmie przypadkowo, ale nie zdołała przekonać Niezależnego Trybunału i została zdyskwalifikowana na cztery lata.
  • Adrianna Sułek cierpi i walczy w Monachium. "Byle przeżyć"
    Adrianna Sułek walczy o medal na mistrzostwach Europy w Monachium. Oprócz rywalek jej ogromnym przeciwnikiem jest także...mięsień dwugłowy, który dał się mocno we znaki podczas rywalizacji w biegu przez płotki. Wieloboistka cierpiała na bieżni i kibice zaniepokoili się o jej dalsze starty. Polka odpowiedziała na obawy w kapitalny sposób.

SREBRO SZCZYPIORNISTÓW

Bardzo dobry wynik naszej szkoły podstawowej w tegorocznym Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w mini piłce ręcznej. Nasi młodzi piłkarze ręczni najpierw pokonali w eliminacjach SP 6 - 8:4 i SP 13 - 9:8, dzięki czemu dostali się do najlepszej trójki. W zawodach finałowych po wygranej 4:0 z SP 5, zagraliśmy na zmęczeniu kolejny mecz (mieliśmy tylko 9 zawodników) i przegraliśmy z SP 1 6:0. Pozostało nam w niepewności czekać na wynik ostatniego meczu pomiędzy SP 5 i SP 1, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem 5:4 dla SP 5. Każda szkoła miała jeden wygrany i przegrany mecz wiec decydował bezpośredni stosunek bramek zdobytych i straconych. Tu okazaliśmy się lepsi od SP 5, wychodząc z turnieju ze srebrem na piersi, a złoto przypadło "jedynce". Jest to pierwszy sukces naszej "podstawówki" w tym roku szkolnym i pierwszy od ponad roku. Sukces tym cenniejszy, że wywalczony przez drużynę złożoną z uczniów wszystkich klas - IV (3 zawodników), V (2 zawodników) i VI (4 zawodników). Serdecznie gratulujemy naszym młodym szczypiornistom i oby tak dalej????.

W zawodach nie brała udziału drużyna dziewcząt naszej szkoły.