20 październik 2021

DWA MEDALE LEKKOATLETÓW

W kończących tegoroczne zmagania sportowe zawodach reprezentujący naszą szkołę uczniowie wywalczyli dwa medale. W konkurencji pchnięcia kulą dziewcząt, wywalczonego przed rokiem złota niestety nie obroniła Oliwia Jóźwiak, jednak dzielnie walczyła i ostatecznie uplasowała się na III miejscu. Natomiast w konkursie skoku w dal bardzo dobrze zaprezentował się Sebastian Wicik, który zajął II miejsce, przegrywając złoto o zaledwie 3 cm.

Uczniowie podstawówki również walczyli w konkurencjach lekkoatletycznych, w przeprowadzonym jak co roku czwórboju (skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60m i bieg na 600m/1000m). Pomimo niezłych wyników indywidualnych poszczególnych zawodników, w drużynowej klasyfikacji znaleźliśmy się dosyć daleko (dziewczęta X miejsce, chłopcy VII miejsce). Na szczególną pochwałę zasłużył sobie Kamil Gaczek, który indywidualnie, wśród wszystkich uczestników zawodów (około 60) uplasował się na III miejscu.