foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

BIBLIOTEKA SZKOLNA

mLEGITYMACJA

BIBLIOTEKA MIEJSKA

Ze Świata Sportu

27 maj 2022

Najważniejsze, zawsze aktualne wiadomości portalu Sport.pl Gazeta.pl
 • Djoković, Nadal, Zverev i Alcaraz awansowali. Numer 11. odpadł, Miralles zaszokował Isnera
  Głowni faworyci nie zawiedli w piątkowych meczach III rundy Rolanda Garrosa w turnieju mężczyzn. Awans wywalczyli m.in. Novak Djoković, Rafael Nadal, Alexander Zverev i Carlos Alcaraz. Odpadł za to 11. tenisista świata, Cameron Norrie. Awans do 1/8 finału wywalczył również zawodnik z drugiej setki rankingu ATP.
 • Kamil Semeniuk we łzach. "Coś we mnie pękło"
  - W pewnym momencie coś po prostu pękło, rozpłakałem się jak małe dziecko. Myślę, że z jednej strony powodem tego był wielki sukces naszej drużyny, a z drugiej świadomość, że to mógł być mój ostatni mecz w barwach ZAKSY - powiedział Kamil Semeniuk w wywiadzie z WP Sportowymi Faktami.
 • Polska nie widziała tak szybkiego biegu od 38 lat. Pia Skrzyszowska bohaterką
  Pia Skrzyszowska po raz kolejny potwierdziła, że znajduje się w znakomitej dyspozycji. 21-letnia sprinterka podczas Poznań Athletics Grand Prix wygrała bieg na 100 metrów przez płotki z czasem 12.68, co jest jej kolejnym w ostatnich dniach rekordem życiowym.

 

Z nowym rokiem, pomału zaczynamy zajęcia na naszej nowej ścianie wspinaczkowej. W pierwszej kolejności nasi uczniowie otrzymają dodatkowe zgody na udział w zajęciach wspinaczkowych organizowanych w ramach wychowania fizycznego, do podpisania przez rodziców lub prawnych opiekunów. Jest to wymóg formalny, a dzięki jego spełnieniu będziemy mogli zorganizować atrakcyjne zajęcia z wykorzystaniem naszego nowego obiektu sportowego. Na zajęciach skupiać będziemy się przede wszystkim na zasadach obowiązujących na tego typu obiektach, podstawach asekuracji i samokontroli, wzmacnianiu siły fizycznej i kształtowaniu koordynacji oraz ćwiczeniach na niskiej wysokości (tzw. buldering). Zachęcamy również do zapoznania się z Regulaminem Ściany Wspinaczkowej (.pdf). Wszyscy Ci którzy "złapią bakcyla" będą mogli spróbować więcej na zajęciach popołudniowych. 

Już w najbliższy wtorek zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pierwszych zajęciach otwartych. Będzie to świetna okazja aby z bliska zobaczyć naszą "ściankę" i przekonać się, że wspinanie wcale nie jest takie trudne. Uczniowie powinni przyjść na nie z opiekunem oraz zabrać ze sobą strój sportowy i zmienne obuwie. Poniżej harmonogram styczniowych zajęć otwartych:

- 08.01.2019 r. (wtorek) - 17:00 - 20:00

- 10.01.2019 r. (czwartek) - 17:00 - 20:00

dla dzieci i młodzieży z asekuracją instruktorów

- 15.01.2019 r. (wtorek) - 17:00 - 20:00

- 17.01.2019 r. (czwartek) - 17:00 - 20:00

dla wszystkich z asekuracją instruktorów

Wszystkie powyższe zajęcia są bezpłatne.

 

CERTYFIKATY

 • logo_klubu_szkol.jpg .jpg
 • logo_sspspz_200x90.jpg
 • logo_wf_z_klasa.jpg
 • pewniak_pion_90.png
 • szkola-bez-przemocy.jpg
 • szkola-z-klasa.gif
 • szkolawchmurze_microsoft_logotype.jpg
 • szkola_dobrze_wychowana.jpg

FUNDUSZE EUROPEJSKIE