foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

BIBLIOTEKA SZKOLNA

mLEGITYMACJA

BIBLIOTEKA MIEJSKA

Ze Świata Sportu

27 maj 2022

Najważniejsze, zawsze aktualne wiadomości portalu Sport.pl Gazeta.pl
 • Djoković, Nadal, Zverev i Alcaraz awansowali. Numer 11. odpadł, Miralles zaszokował Isnera
  Głowni faworyci nie zawiedli w piątkowych meczach III rundy Rolanda Garrosa w turnieju mężczyzn. Awans wywalczyli m.in. Novak Djoković, Rafael Nadal, Alexander Zverev i Carlos Alcaraz. Odpadł za to 11. tenisista świata, Cameron Norrie. Awans do 1/8 finału wywalczył również zawodnik z drugiej setki rankingu ATP.
 • Kamil Semeniuk we łzach. "Coś we mnie pękło"
  - W pewnym momencie coś po prostu pękło, rozpłakałem się jak małe dziecko. Myślę, że z jednej strony powodem tego był wielki sukces naszej drużyny, a z drugiej świadomość, że to mógł być mój ostatni mecz w barwach ZAKSY - powiedział Kamil Semeniuk w wywiadzie z WP Sportowymi Faktami.
 • Polska nie widziała tak szybkiego biegu od 38 lat. Pia Skrzyszowska bohaterką
  Pia Skrzyszowska po raz kolejny potwierdziła, że znajduje się w znakomitej dyspozycji. 21-letnia sprinterka podczas Poznań Athletics Grand Prix wygrała bieg na 100 metrów przez płotki z czasem 12.68, co jest jej kolejnym w ostatnich dniach rekordem życiowym.

W przeprowadzonych dzisiaj, na stadionie MOSiR Pszczelnik, zawodach o Mistrzostwo Siemianowic Śląskich w czwórboju lekkoatletycznego reprezentacje naszej szkoły uzyskały bardzo dobre wyniki. Dziewczęta, w składzie: Maja Szaflik, Zofia Poloczek, Dominika Cecot, Aleksandra Głuch, Julia Stiller i Nicola Szocik zdobyły brązowe medale. Natomiast dodatkowo zmotywowani wynikiem dziewcząt, chłopcy (w składzie: Filip Peczyński, Bartłomiej Grząba, Miłosz Gumulak, Michał Urbaniak, Jakub Białas i Wiktor Podchul), spisali się jeszcze lepiej stając na drugim stopniu podium. Wielkie brawa i gratulacje!

CERTYFIKATY

 • logo_klubu_szkol.jpg .jpg
 • logo_sspspz_200x90.jpg
 • logo_wf_z_klasa.jpg
 • pewniak_pion_90.png
 • szkola-bez-przemocy.jpg
 • szkola-z-klasa.gif
 • szkolawchmurze_microsoft_logotype.jpg
 • szkola_dobrze_wychowana.jpg

FUNDUSZE EUROPEJSKIE