18 wrzesień 2021

Ostatni tydzień roku szkolnego tradycyjnie już rozpoczęliśmy od Dnia Sportu. Ponieważ pogoda była dzisiaj wyjątkowo ładna i słoneczna, od samego rana na przyszkolnym kompleksie sportowym toczyły się najrozmaitsze rozgrywki i konkurencje sportowe dla uczniów klas IV-VIII i ostatniej klasy gimnazjalnej. Na rozgrzewkę drużyny walczyły w biegu sztafetowym oraz przeciąganiu liny.

Następnie nasi sportowcy mogli spróbować swoich sił w konkurencjach indywidualnych takich jak bieg na 30m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, rzut do kosza, czy strzał do bramki. Pomimo prowadzonej klasyfikacji wyniki dzisiaj nie były najważniejsze, a liczył się przede wszystkim udział, chęci i dobra zabawa.

Na zakończenie przeprowadzone zostały jeszcze rozgrywki zespołowe. Klasy młodsze rywalizowała w "zbijaku", uni-hokeju oraz koszykówce. Starsi uczniowie mogli sprawdzić się w koszu i piłce nożnej. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców, której w tym miejscu dziękujemy za wsparcie.