foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

BIBLIOTEKA SZKOLNA

mLEGITYMACJA

BIBLIOTEKA MIEJSKA

Ze Świata Sportu

27 maj 2022

Najważniejsze, zawsze aktualne wiadomości portalu Sport.pl Gazeta.pl
 • Kamil Semeniuk we łzach. "Coś we mnie pękło"
  - W pewnym momencie coś po prostu pękło, rozpłakałem się jak małe dziecko. Myślę, że z jednej strony powodem tego był wielki sukces naszej drużyny, a z drugiej świadomość, że to mógł być mój ostatni mecz w barwach ZAKSY - powiedział Kamil Semeniuk w wywiadzie z WP Sportowymi Faktami.
 • Polska nie widziała tak szybkiego biegu od 38 lat. Pia Skrzyszowska bohaterką
  Pia Skrzyszowska po raz kolejny potwierdziła, że znajduje się w znakomitej dyspozycji. 21-letnia sprinterka podczas Poznań Athletics Grand Prix wygrała bieg na 100 metrów przez płotki z czasem 12.68, co jest jej kolejnym w ostatnich dniach rekordem życiowym.
 • Borussia Dortmund ściąga diament z Manchesteru City
  Choć sezon ledwie się skończył, to Borussia Dortmund nie zwalnia tempa i przygotowuje się do kolejnych rozgrywek. W piątek klub ogłosił, że już latem do drużyny dołączy diament z rezerw Manchesteru City Jayden Braaf. To już piąty transfer niemieckiego zespołu w ostatnich dniach.

 

Ostatni tydzień roku szkolnego tradycyjnie już rozpoczęliśmy od Dnia Sportu. Ponieważ pogoda była dzisiaj wyjątkowo ładna i słoneczna, od samego rana na przyszkolnym kompleksie sportowym toczyły się najrozmaitsze rozgrywki i konkurencje sportowe dla uczniów klas IV-VIII i ostatniej klasy gimnazjalnej. Na rozgrzewkę drużyny walczyły w biegu sztafetowym oraz przeciąganiu liny. 

Następnie nasi sportowcy mogli spróbować swoich sił w konkurencjach indywidualnych takich jak bieg na 30m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, rzut do kosza, czy strzał do bramki. Pomimo prowadzonej klasyfikacji wyniki dzisiaj nie były najważniejsze, a liczył się przede wszystkim udział, chęci i dobra zabawa.

Na zakończenie przeprowadzone zostały jeszcze rozgrywki zespołowe. Klasy młodsze rywalizowała w "zbijaku", uni-hokeju oraz koszykówce. Starsi uczniowie mogli sprawdzić się w koszu i piłce nożnej. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców, której w tym miejscu dziękujemy za wsparcie.

CERTYFIKATY

 • logo_klubu_szkol.jpg .jpg
 • logo_sspspz_200x90.jpg
 • logo_wf_z_klasa.jpg
 • pewniak_pion_90.png
 • szkola-bez-przemocy.jpg
 • szkola-z-klasa.gif
 • szkolawchmurze_microsoft_logotype.jpg
 • szkola_dobrze_wychowana.jpg

FUNDUSZE EUROPEJSKIE