• Djoković, Nadal, Zverev i Alcaraz awansowali. Numer 11. odpadł, Miralles zaszokował Isnera
    Głowni faworyci nie zawiedli w piątkowych meczach III rundy Rolanda Garrosa w turnieju mężczyzn. Awans wywalczyli m.in. Novak Djoković, Rafael Nadal, Alexander Zverev i Carlos Alcaraz. Odpadł za to 11. tenisista świata, Cameron Norrie. Awans do 1/8 finału wywalczył również zawodnik z drugiej setki rankingu ATP.

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 najlepsi tenisiści stołowi klas 4-6 i 7-8 rywalizowali w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich. W zawodach startowała również nasza reprezentacja uzyskując dobre wyniki. Co prawda młodsi uczniowie "szesnastki" nie zdołali awansować z grupy do fazy finałowej ale za to starszym pingpongistom poszło zdecydowanie lepiej. Chłopcy po zaciętej grze ostatecznie znaleźli się tuż za podium, na 4 miejscu. Natomiast drużyna dziewcząt po równie zaciętej rywalizacji mogła cieszyć się z brązowych medali.