sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

MISTRZOWIE KODOWANIA W SP16

MISTRZOWIE KODOWANIA W SP16

     Kolejna grupa uczniów naszej szkoły rozpoczęła swą przygodę z nauką programowania. Po uczniach klasy szóstej, którzy w trakcie zajęć komputerowych poznawali tajniki tworzenia skryptów w Scratch'u przyszła kolej na czwarto i piątoklasistów. W każdy poniedziałek w godz. 14:45 - 15:45, podczas zajęć kółka informatycznego wszyscy uczestnicy mogą poznać zasady tworzenia algorytmów, prostych programów i nauczyć się logicznego myślenia podczas rozwiązywania złożonych problemów. Na początek nasi młodzi programiści uczą się sterowania "Duszkami" poprzez przygotowywanie prostych animacji i scenek w środowisku Scratch. Po opanowaniu tych umiejętności przyjdzie pora na pierwsze programy i gry, których tworzenie przyniesie naszym uczniom zapewne wiele radości i satysfakcji.  

 

Następną grupą, która zostanie przeszkolona w II semestrze będą nasi gimnazjaliści. Na naszych zajęciach, poza wymienionymi wyżej zdolnościami, będą mogli samodzielnie stworzyć swoją pierwszą, działającą pod systemem Android, aplikację.

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach.  W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch, AppInventor, JavaScript. Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.

Tegoroczna, III edycja programu Mistrzowie Kodowania swym zasięgiem obejmie ponad 1200 szkół z całej Polski.