sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

SZCZYPIORNIŚCI Z BRĄZOWYMI MEDALAMI.

SZCZYPIORNIŚCI Z BRĄZOWYMI MEDALAMI.

    Udany występ naszej męskiej reprezentacji w tegorocznych Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej.

    Po trudnym meczu eliminacyjnym i świetnej grze wygraliśmy z Gimnazjum Nr 2 - 15:7 i awansowaliśmy do półfinału. Tutaj czekało na naszych zawodników jeszcze trudniejsze zadanie, gdyż przyszło nam się zmierzyć z Gimnazjum Nr 1 i klasą sportową trenującą szczypiorniaka. Początek meczu był obiecujący, prowadziliśmy 2:0, ale doświadczenie i zgranie naszych przeciwników szybko przyniosło efekty. Na przerwę schodziliśmy przegrywając 7:5, a całe spotkanie po słabej drugiej połowie przegraliśmy 17:6. W drugim półfinale Gimnazjum Nr 7 pokonało Gimnazjum Katolickie i właśnie z przegraną ekipą tego pojedynku zmierzyliśmy się o III miejsce. Mały "finał" to już mecz bez emocji, byliśmy zdecydowanie lepsi od naszych przeciwników i pewnie odnieśliśmy zwycięstwo 22:5. W meczu finałowym bez niespodzianek - Gimnazjum Nr 1 pokonało "siódemkę".   

    W tym miejscu chcieliśmy również dodać, iż w zawodach tych mieliśmy możliwość po raz pierwszy zaprezentować się w nowych strojach ufundowanych przez Pana Adama Sajur. Dziękujemy bardzo, licząc że nasze reprezentacje będą mogły w nich świętować nie jeden sukces.