sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

CIEKAWI ŚWIATA W WIELICZCE

 

CIEKAWI ŚWIATA W WIELICZCE

 

W piątek 11 grudnia ciekawi świata uczniowie Zespołu Szkół nr 1 wybrali się na kolejna swoją wyprawę, tym razem do Zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce i do Krakowa. Pobyt w Wieliczce rozpoczęliśmy od spaceru do znajdującej się nieopodal kopalni tężni solankowej, której dodatkową atrakcją jest wieża widokowa. Po godzinie szesnastej podzieleni na dwie grupy, pod opieką przewodników zeszliśmy do kopalni. W trakcie zwiedzania poznaliśmy historię, tajemnice i ciekawostki dotyczące najstarszego, bo działającego już w średniowieczy zakładu przemysłowego w Europie. Największą atrakcją kopalni jest jednak Kaplica św. Kingi z wyrzeźbionym z soli całym wyposażeniem. Na powierzchnię wyjechaliśmy górniczą windą, ale tylko na chwilę. Wróciliśmy bowiem do autokaru po rzeczy i zjechaliśmy z powrotem, by w specjalnie przygotowanym dla nas pomieszczeniu spędzić noc. Zanim jednak zasnęliśmy mieliśmy możliwość pogrania w tenisa stołowego, piłkarzyki czy też gry planszowe, które zabraliśmy ze szkoły.

W sobotni poranek pojechaliśmy do Krakowa. Tam mogliśmy zrobić małe zakupy na jarmarku bożonarodzeniowym. Do domu wracaliśmy bardzo zadowoleni, planując już kolejne wyjazdy.

Na więcej zdjęć zapraszamy do galerii,