sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

PONAD STO NOWYCH KSIĄŻEK W NASZEJ BIBILIOTECE

 

PONAD STO NOWYCH KSIĄŻEK W NASZEJ BIBLIOTECE

 

Do programu „Książki naszych marzeń” przystąpiliśmy już pod koniec ubiegłego roku szkolnego. Wtedy to wystąpiliśmy do Ministerstwa Edukacji Narodowej o dofinansowanie naszej biblioteki szkolnej. Na początku tego roku dowiedzieliśmy się, że otrzymaliśmy 2167 złotych na zakup nowości wydawniczych. Dodatkowo szkoła przeznaczyła na ten cel blisko 500 złotych. W ramach programu uczniowie mieli szansę sami zdecydować, jakie książki chcieliby zakupić. We wrześniu podczas imprezy promującej program i na lekcjach wychowawczych uczniowie stworzyli listę, na której spisali swoje propozycje, zaskakując różnorodnością i wszechstronnością zainteresowań. Z przyjemnością informujemy, że w grudniu biblioteka szkolna wzbogaciła się o 106 nowych pozycji. Każda grupa wiekowa, począwszy od przedszkolaków a skończywszy na gimnazjalistach, znajdzie tam coś dla siebie. Szczegółowa lista z tytułami nowych książek zostanie wywieszona w bibliotece, jak również opublikowana na e- dzienniku.

Zapraszamy do czytania!!!