sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł 09 lutego, postanowiliśmy w naszej szkole obchodzić ten dzień w dniach: 08.- 12. 02. 2016r. Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej zostali zaproszeni do zapoznania się z filmami edukacyjnymi: „Owieczki w sieci”, zadaniem ich było również stworzenie wystawki prac z kolorowanek dotyczących scenek z filmów. Klasy II i III poznawały zasady bezpiecznego Internetu śledząc Przygody Plika i Foldera w Sieci.

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w zajęciach na temat ochrony prywatności on-line przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego oraz wychowawców, wykonali również plakaty informacyjne: „W jaki sposób i kiedy mogę korzystać z portali społecznościowych”

Gimnazjaliści wzięli udział w lekcji wychowawczej na temat „Przytul hejtera”, wykonali również plakaty informacyjne: „Co mogę, a czego nie mogę na portalach społecznościowych”.

A. W.