sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

ARTUR CZWARTY W FINALE KONKURSU "PALCEM PO MAPIE...EUROPY"

 

FINAŁ KONKURSU "PALCEM PO MAPIE... EUROPY"

 

W dniu 22.03.2016 w Zespole Szkół nr 1 – Gimnazjum nr 5 odbył się finał VII Regionalnego Konkursu „Palcem po mapie … Europy”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest nauczyciel geografii Beata Górecka- Sobko. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych z trzech miast: Siemianowic Śląskich, Chorzowa i Świętochłowic. Etap miejski tego konkursu odbył się we wszystkich trzech miastach 8.02.2016 roku i to wtedy wyłonieni zostali do dzisiejszego finału najlepsi znawcy mapy Europy. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie mieli do wykonania 7 zdań dotyczących znajomości mapy Europy. Po tych zmaganiach wyłowiono 11 najlepszych, którzy przeszli do drugiej części, polegającej na odpowiadaniu przy mapie ściennej. Tegoroczny finał był wyjątkowo wyrównany, wygrane to różnice jednego, dwóch punktów. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów. Wysokie czwarte miejsce zajął uczeń klasy trzeciej Artur Rabenda, który do zwycięzcy stracił cztery punkty a do wskoczenia na podium brakło mu zaledwie jednego punktu. Cieszymy się, że wśród finalistów byli uczniowie siemianowickich gimnazjów. Oto wyniki:
I miejsce ADAM MILER – Społeczne Gimnazjum z Chorzowa
II miejsce JULIA RAZAKOWSKA - Gimnazjum nr 7 z Siemianowic Śląskich
III miejsce MATEUSZ KOCOT – Gimnazjum SRKAK z Siemianowic Śląskich
IV miejsce ARTUR RABENDA – Gimnazjum nr 5 z Siemianowic Śląskich
IV miejsce TOMASZ SZAFARCZYK – Gimnazjum Dwujęzyczne z Chorzowa
Warto wspomnieć, że cześć nagród w konkursie ufundowało po raz kolejny Wydawnictwo Kartograficzne Mapy Ścienne Beata Piętka.
Gratulujemy najlepszym. Zapraszamy za rok na kolejną odsłonę konkursu!