sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

SZÓSTOKLASIŚCI W ESCAPE ROOM

WIZYTA W ESCAPE ROOM

Klasa szósta odbyła wycieczkę do katowickiego Escape Room, czyli do tzw. pokoi zagadek. Celem tej rozrywki jest „ucieczka” z danego pomieszczenia, której warunkiem jest rozwikłanie wszystkich zagadek i rebusów.

Impreza była udana. O jej przebiegu pisze Jagoda Peczyńska w swoim sprawozdaniu:

Kilka dni temu wraz z całą klasą udaliśmy się do Esacpe Room. Po przyjeździe do Katowic przeszliśmy przez Galerię Katowicką i dworzec, i po około 20 minutach znaleźliśmy się przed kamienicą, w której znajdują się zagadkowe pokoje.

Na klatce schodowej musieliśmy niestety trochę poczekać, ponieważ pan, z którym mieliśmy rozpocząć zabawę, spóźniał się. Gdy weszliśmy do środka, losowo podzieliliśmy się na 4 grupy (odliczanie do czterech), a pan - po przeprowadzeniu krótkiego szkolenia - przydzielił pokoje. Zamówiliśmy też pizzę, aby po wysiłku związanym z rozwiązywaniem zagadek móc się posilić:-)

Wkrótce rozpoczęło się wielkie myślenie…  Każdy pokój był oryginalny i wymagający. Trzeba było sporo się nagłowić, aby rozwiązać poszczególne zagadki. Na szczęście każda drużyna miała do wykorzystania 3 podpowiedzi. Kiedy już wszyscy uporali się z zadaniem, zjedliśmy pizzę i wróciliśmy do domu.

Taka forma spędzania wolnego czasu bardzo nam odpowiada!