sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

DZIEŃ SPORTU

DZIEŃ SPORTU

     Pierwszy dzień astronomicznego lata nasi uczniowie przywitali na sportowo. Od samego rana na przyszkolnym kompleksie sportowym toczyły się najrozmaitsze rozgrywki i konkurencje sportowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Na rozgrzewkę klasowe drużyny walczyły w sztafetach i wyścigach rzędów oraz mogły sprawdzić się w skakaniu przez linę i jej przeciąganiu. Pomimo prowadzonej klasyfikacji wyniki dzisiaj nie były najważniejsze, a liczył się przede wszystkim udział, chęci i dobra zabawa.

Następnie nasi sportowcy mogli spróbować swoich sił w konkurencjach indywidualnych takich jak bieg na 30m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, rzut do celu i strzał do celu. Ponieważ pogoda była dzisiaj wyjątkowo ładna i słoneczna pamiętaliśmy też aby uzupełniać płyny. Świetnie tutaj nadały się napoje które pozostały jeszcze z festynu szkolnego.

Na zakończenie przeprowadzone zostały jeszcze rozgrywki zespołowe. Podstawówka rywalizowała w "Pochodni" oraz piłce ręcznej, gimnazjaliści mogli sprawdzić się w koszu i siatce. Wszyscy uczestnicy dzisiejszych zmagań oraz osoby pomagające przy organizacji zostały nagrodzone słodkimi upominkami ufundowanymi przez radę rodziców. Dziękujemy w tym miejscu Radzie rodziców szkoły podstawowej o raz Radzie rodziców gimnazjum za pomoc i ufundowanie nagród.