sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

NASI WOLONTARIUSZE NA PIKNIKU INTEGRACYJNYM

 NASI WOLONTARIUSZE NA PIKNIKU INTEGRACYJNYM

 

W środę 22 czerwca dwudziestoosobowa grupa naszych gimnazjalistów udała się na polanę przy stawie Rzęsa aby wspomóc organizatorów VI Pikniku Integracyjnego dla Osób Niepełnosprawnych. Była to pierwsza ich praca w charakterze wolontariuszy. Pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia. Pomimo upalnej pogody nasi uczniowie z uśmiechem na ustach, a jednocześnie z pełnym zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania, robiąc ogromne wrażenie na organizatorach. Przy okazji mogli wziąć udział w licznych pokazach i warsztatach organizowanych podczas pikniku, np.: mogli wziąć udział w praktycznej nauce pierwszej pomocy. Radość i satysfakcja, którą poczuliśmy po skończonej imprezie sprawiła, że w przyszłym roku szkolnym postanowiliśmy założyć koło dla młodych wolontariuszy. Zamierzamy częściej angażować się w akcje organizowane przez instytucje zewnętrzne, dające nam możliwość niesienia pomocy potrzebującym.