sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

Dnia 1 września 2016 roku społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 1 spotkała się na sali gimnastycznej na uroczystej akademii otwierającej nowy rok szkolny. Rok dla naszej szkoły wyjątkowy, ponieważ czeka nas jubileusz 25-lecia istnienia placówki. Akademia rozpoczęła się krótkim programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy pierwszej gimnazjum i piątej szkoły podstawowej. Wierszem i piosenką młodzi artyści pożegnali wakacje i powitali nowy szkolny rok. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Natalia Popczyk, która odczytała list Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Rafała Piecha dotyczący zmian, jakie zaszły w siemianowickiej oświacie. Pan Prezydent przekazał oczywiście życzenia na nowy rok szkolny dla uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Pani Dyrektor również życzyła uczniom samych sukcesów i radosnych chwil, a swoim pracownikom cierpliwości i sukcesów w pracy. Ostatnie słowo należało do księdza proboszcza, który udzielił wszystkim błogosławieństwa na nowy rok szkolny i zaprosił na  mszę świętą w intencji uczniów i nauczycieli.