sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

CIEKAWI ŚWIATA W ŻARKACH

 

„CIEKAWI ŚWIATA” W ŻARKACH

 

W piątek 21 października odwiedziliśmy z kółkiem „Ciekawi Świata” Żarki. Wielu z nas było już w tej miejscowości ale takich atrakcji, jakie przeżyliśmy w piątek, nie było nigdy. Hitem dnia okazała się ekstremalna przejażdżka gazikami na wzniesienie, gdzie weszliśmy na dinozaura, zobaczyliśmy zachwycającą panoramę Jury Krakowsko- Częstochowskiej i pozostałości niemieckich bunkrów. Najbardziej jednak spodobał nam się przejazd przez rzekę. Wszyscy chcieliśmy powtórki! Mieliśmy również okazję samodzielnie wykonać pizzę i ze smakiem ją zjeść. Każdy z uczestników wrócił z wycieczki z dodatkowym sercem..... wiklinowym oczywiście. Na warsztatach w pracowni Etno Jura wykonaliśmy samodzielnie wiklinowe ozdoby, co nie było wcale takie trudne, jak nam się na początku wydawało. Na zakończenie odwiedziliśmy Muzeum Starych Rzemiosł mieszczące się w zabytkowym młynie. Tu mogliśmy sami przekonać się, jak trudno mieliło się ziarno w żarnach czy ucierało na kamieniu. Obejrzeliśmy kilka filmów miedzy innymi o pracy bednarza czy szewca. Mimo deszczu, który trochę pokrzyżował nam plany, bawiliśmy się doskonale i już czekamy na następny wyjazd!

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII - ZAPRASZAMY :)