sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

XII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL ZDROWIA

„Ten smak zdrowia zna, kto o siebie dba”

Pod takim hasłem przewodnim odbył się dziś w naszej szkole XII Międzyszkolny Festiwal Zdrowia, którego współorganizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach. Do zmagań przystąpiły trzyosobowe zespoły z czterech siemianowickich szkół podstawowych: SP 5, SP11, SP13 oraz SP16. W tym roku zespoły miały do wykonania sześć zadań konkursowych: rozwiązali krzyżówkę, układali puzzle, wykonali plakat na temat: zasad racjonalnego odżywiania”, przedstawili przygotowaną wcześniej w szkołach prezentację multimedialną: „Dieta, a rozwój umysłowy i fizyczny” Musieli się również odpowiadać na pytania, wykazując się wiedzą z zakresu zdrowych nawyków żywieniowych, piramidy żywienia jak i niewłaściwego sposobu wspomagania organizmu. Na koniec musieli rozpoznać po wyglądzie i zapachu przyprawy.

Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy.  Zwycięzcami XII Międzyszkolnego Festiwalu Zdrowia zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13. Drugie miejsce miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 11 a trzecie zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 5. Serdecznie wszystkim gratulujemy!!! Zapraszamy za rok.