sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

CIEKAWI ŚWIATA W KRAKOWIE

CIEKAWI ŚWIATA W KRAKOWIE

25 listopada 2016 roku odbyła się kolejna podróż kółka „Ciekawi świata”. Tym razem celem naszej podróży był Kraków. Wycieczkę rozpoczęliśmy od dwóch godzin zabawy w parku wodnym. Po dosyć dużym wysiłku fizycznym musieliśmy uzupełnić kalorie, więc zrobiliśmy małą przerwę na posiłek. Kolejnym celem podróży był Zamek Królewski na Wawelu. Po spacerze wokół niego weszliśmy do komnat królewskich, gdzie chociaż na chwilę mogliśmy przenieść się w czasy naszych polskich królów. Zobaczyliśmy też skarbiec królewski oraz zbrojownię.  Ostatnim punktem było odwiedzenie katedry wawelskiej. Kończąc naszą wycieczkę, postanowiliśmy sprawdzić, jak miewa się najbardziej znany smok w Polsce. Smok ma się dobrze, przywitał nas – jak to na niego przystało – gorącym płomieniem. I tak zakończyła się nasza kolejna podróż. Czekamy już na następną.