sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

WALDEMAR CICHOŃ I JEGO CUKIEREK WKRÓTCE NA BAŃGOWIE

Waldemar Cichoń i jego Cukierek wkrótce na Bańgowie.

 

Z wielką ciekawością i w zniecierpliwieniu na spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem oczekują starszaki oraz uczniowie klas I – V siemianowickiego Zespołu Szkół nr 1. Ma ono odbyć się już 10 marca. Do tego czasu będziemy przygotowywać się,zacieśniając znajomość z Cukierkiem i innymi bohaterami książek pana Cichonia, a ochotnicy wezmą udział w konkursach z nimi związanych. Podczas spotkania autorskiego będzie między innymi możliwość posłuchania fragmentów tekstów w wykonaniu samego autora, dowiedzenia się, jak wygląda praca nad książką oraz zadawania pytań artyście. Możliwy będzie również zakup książek i zdobycie cennych autografów pisarza, którego twórczość w ostatnim czasie doceniono, wpisując utwór „Cukierku, ty łobuzie” do kanonu lektur szkolnych. Ta pierwsza z cyklu książek o zawadiackim kocie nazwanym słodko Cukierek trafiła bowiem do grona 11 pozycji nowego spisu lektur dla klas I-III, który 14 lutego tego roku wraz z nową podstawą programową podpisała pani minister Anna Zalewska. Cieszymy się na to niecodzienne spotkanie z pisarzem.

Autor tekstu: Małgorzata Wilczyńska