sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻEK WALDEMAREM CICHONIEM

SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻEK WALDEMAREM CICHONIEM

              10 i 13 marca w naszej szkole odbyły się spotkania autorskie z panem Waldemarem Cichoniem. Już parę minut przed spotkaniem można było usłyszeć podekscytowane głosy naszych młodszych uczniów, kiedy widzieli pędzącego korytarzem pisarza z walizkami pełnymi książek. Okazało się, że spotkanie z kimś, kto pisze teksty skierowane do dzieci i o dzieciach jest wyczekiwaną chwilą. W sali, gdzie odbyło się spotkanie, można było podziwiać prace, które uczniowie pieczołowicie przygotowali pod okiem swoich nauczycieli. Mnóstwo kotów małych, dużych a nawet kudłatych zerkało z obrazków. Kiedy spotkanie już się rozpoczęło, mogliśmy posłuchać opowieści o sprytnym kocie Cukierku, dowiedzieć się skąd pomysł na pisanie książek oraz zadać Autorowi pytania dotyczące jego pracy. Wiele entuzjazmu wzbudzały żartobliwe opowiadania o psikusach kota, którego Pan Waldemar wraz ze swoją rodziną zaadoptował.

            Na zakończenie miało miejsce rozdawanie autografów. Wizyty należały do bardzo udanych, zakupiliśmy ponad sto egzemplarzy książek o kocie Cukierku.