sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

VIII REGIONALNY KONKURS "PALCEM PO MAPIE..."

VIII REGIONALNY KONKURS "PALCEM PO MAPIE..."

 

W dniu 20.03.2017 w naszej szkole odbył się finał VIII Regionalnego Konkursu „Palcem po mapie …”. W tym roku tematem był świat. Miesiąc wcześniej w trzech miastach naszego regionu: Siemianowicach Śląskich, Chorzowie i Świętochłowicach odbyły się eliminacje miejskie. Wybrano wtedy 22 najlepszych uczniów, którzy spotkali się w wielkim finale. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej. Zadania w części pisemnej były różnorodne: zaznaczenie wskazanych obiektów geograficznych, obliczenie rozciągłości południkowej i równoleżnikowej, rozpoznanie fragmentów mapy. Do drugiej części dostało się dziesięcioro najlepszych uczestników. Każdy z nich odpowiadał przy mapie świata, losując pytanie, na którym były napisane 3 obiekty geograficzne do wskazania. Najlepszymi znawcami mapy okazali się:

I miejsce Mateusz Dobruchowski z Gimnazjum nr 8 w Chorzowie
II miejsce Mirella Chmielarczyk z SRKAK w Siemianowicach Śląskich
III miejsce Zuzanna Matlas z Gimnazjum nr 7 w Siemianowicach Śląskich

Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest pani Beata Górecka Sobko – nauczycielka geografii i przyrody w siemianowickim Gimnazjum nr 5. Jak co roku gościliśmy dwóch doradców metodycznych Panią Mariolę Lux z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Katowicach oraz panią Danutę Kotny - doradcę rejonowego.. W konkursie nie było przegranych. To byli najlepsi znawcy mapy z 3 miast, dlatego każdy uczeń wyszedł z drobnym upominkiem. Możliwe to było dzięki głównemu sponsorowi konkursu-Wydawnictwu B. Piętka. Zwycięzcom i wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!