sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

GODZINA KODOWANIA

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły przystępują do Godziny Kodowania. Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (4-10 grudnia), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.

Aby przystąpić do Godziny Kodowania jako uczeń naszej szkoły wystarczy wejść na stronę (uczniowie klas IV-VII SP):

 

https://studio.code.org/sections/GVVUTP

 

odszukać się wśród uczniów i wskazać swój "Tajny obrazek" (można go dostać od nauczyciela informatyki). Chętni uczniowie klas I-III SP oraz klas gimnazjalnych proszeni są o zgłoszenie się do nauczyciela informatyki.

Wszelkie informacje dotyczące Godziny Kodowania będą uczniom przekazywane na zajęciach Informatyki (można zgłosić się wcześniej po swój Tajny obrazek). 

 

Zachęcam do udziału, a dla najaktywniejszych przewidziane nagrody (dodatkowe oceny z Informatyki).

Więcej informacji również na stronie www.godzinakodowania.pl