sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

"DLA KOLEŻANKI, KOLEGI Z UKRAINY"

Nasza szkoła zaangażowała się w akcję pod hasłem "Dla koleżanki, kolegi z Ukrainy", polegającą na przygotowaniu wyprawki dla uczniów z Ukrainy, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. W chwili obecnej mamy już 8 uczniów, a w kolejnych dniach może ich przybywać, bowiem do Siemianowic nadal przyjeżdżają rodziny z dziećmi.  

Na dzień dzisiejszy zbieramy rzeczy TYLKO W RAMACH INICJATYWY "Dla koleżanki, kolegi z Ukrainy”. Wszystkie pozostałe zbiórki darów dla osób z Ukrainy na terenie szkoły zostają wstrzymane. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w dotychczasowe działania SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.  Cieszymy się, że mamy taką zgrana, solidarna społeczność, na którą zawsze możemy liczyć. 

Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które możecie Państwo przynosić do gabinetu pedagoga 1E, lub pozostawiać w pudle koło portierni: 

Materiały szkolne: 

 • Plecaki szkolne 
 • Piórniki 
 • Długopisy 
 • Ołówki 
 • Kredki ołówkowe, mazaki 
 • Gumki, temperówki 
 • Przybory geometryczne: (linijki 20 cm, ekierki, kątomierze) 
 • Zeszyty w wąską linię, szeroką linię, w kratkę (różnej grubości) 

Materiały na zajęcia plastyczne i techniczne: 

 • bloki rysunkowe A4, A3 
 • bloki rysunkowe z kolorowymi kartkami  
 • bloki techniczne A4, A3 
 • bloki techniczne z kolorowymi kartkami  
 • farby plakatowe  
 • pędzle  
 • kredki świecowe 
 • wycinanki zwykłe, wycinanki samoprzylepne 
 • bibuły  
 • plastelina 
 • nożyczki,  
 • klej w sztyfcie.              

Szkolne Koło Wolontariatu