sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

PRZYGODY Z BUDOWANIEM

PRZYGODY Z BUDOWANIEM

Dnia 29.10.2014 sala gimnastyczna w Zespole Szkół nr 1 zamieniła się w plac budowy. Do naszej szkoły przybyła ekipa, która „zatrudniła” naszych uczniów do budowy Maszyny Goldberga. Powstaje pytanie z czego budowano? Do budowy użyto....... śmieci! Tak, tak śmieci mogą się przydać, gdyż można nadać im drugie życie. Uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum podzieleni na brygady budowlane konstruowali maszynę, która musiała na zakończenie zadziałać jako całość. Było dużo emocji, ale i też mnóstwo radości, szczególnie w chwili, kiedy maszyna zadziałała. 
W ten oto sposób, w formie zabawy przeprowadzono warsztaty ekologiczne na temat selektywnej segregacji śmieci. Cała zabawa została zorganizowana przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie - Referat Gospodarki Odpadami w Wydziale Infrastruktury i Rozwoju Miasta, za co serdecznie im dziękujemy.

Zapraszamy do zdjęć w galerii>>>