sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

Dnia 9 listopada w Siemianowicach Śląskich w sposób uroczysty uczczono pamięć tych, którzy polegli w walkach o naszą niepodległość. W uroczystościach tych wzięła udział także ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Obchody rozpoczęła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Krzyża Świętego. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz ulicami miasta pod Pomnik Czynu Niepodległościowego. Tak jak i przed rokiem uroczystości uzyskały niezwykłą oprawę za sprawą udziału w nich Wojska Polskiego, a w szczególności Orkiestry Wojskowej z Bytomia oraz kompanii honorowej 6. batalionu powietrznodesantowego z Gliwic. Na miejscu odczytano Apel Poległych i złożono kwiaty pod pomnikiem. Zgromadzeni na miejscu siemianowiczanie wysłuchali także przemówienia Prezydenta Miasta Jacka Guzego, który dziękował wszystkim przybyłym za tak piękne świadectwo patriotyzmu i przywiązania do tradycji.