sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

JASEŁKA JESZCZE RAZ...

JASEŁKA JESZCZE RAZ...

 

Chociaż radosny czas świąt Bożego Narodzenia dawno już za nami, a początek stycznia kojarzy się nam głównie z zakończeniem semestru, to 13 stycznia raz jeszcze zrobiło się świątecznie. Po zebraniach podsumowujących pierwszy semestr rodzice uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zaproszeni zostali na przedstawienie jasełkowe. Tym samym mogliśmy raz jeszcze wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. To właśnie do nich i małego Jezusa przybyli pasterze i trzej mędrcy by złożyć pokłon i dary. To im śpiewał nasz anielski chórek. Na zakończenie kilka przepięknych polskich kolęd zagrał na skrzypcach uczeń klasy I a gimnazjum Piotr Podyma, a wszyscy zgromadzeni rodzice nauczyciele i uczniowie włączyli się do wspólnego śpiewu.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało wspaniałym spektaklem, który wywarł duże wrażenie na zgromadzonej publiczności.