sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

ETAP MIEJSKI - PALCEM PO MAPIE

ETAP MIEJSKI - PALCEM PO MAPIE

W dniu 06.03.2015 w naszej szkole odbył się VI Regionalny Konkurs "Palcem po mapie" po kierunkiem nauczyciela geografii mgr Beaty Góreckiej Sobko. Konkurs  odbywał się jednocześnie w trzech miastach w Siemianowicach Śląskich, w Chorzowie i Świętochłowicach.

W Siemianowicach Śląskich uczestniczyło 5 szkół gimnazjalnych tj. gm. nr 2, gm. nr 3, gm. nr 5, gm. nr 7 oraz gimnazjum integracyjne. Ogółem udział wzięło 26 uczniów. Uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi znajomości mapy Polski. Rozpoznawali obiekty zaznaczone na mapie, jak również samodzielnie na nanosili wymienione, m.in. rzeki kanały, krainy geograficzne. Były również zadania dotyczące przeliczeń skali oraz rozciągłości Polski.

W dniu 30.03 odbędzie się finał konkursu, również w naszej placówce.

Najlepsi w mieście to

LP

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

1.

MAZUR PRZEMYSŁAW

GM. NR 5

2.

WICIK MARCIN

GM. NR 5

3.

RAZAKOWSKA JULIA

GM. NR 7