sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

FABRYKA TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

FABRYKA TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

W naszej szkole od minionego roku szkolnego rozwija swą działalność Fabryka Twórczości Artystycznej – co to takiego… ?

W Fabryce gromadzą się osoby, które są zainteresowane własnym rozwojem pod kontem wrażliwości artystycznej, twórczości plastycznej, ale nie tylko. Na spotkania przychodzą również osoby, które chcą poznać różnego rodzaju techniki plastyczne, rozwijać się manualnie jak i twórczo oraz  kreatywnie spędzić wolny czas.

Zajęcia Fabryki Twórczości Artystycznej stanowią alternatywę do spędzania wolnego czasu, budują równowagę psychiczną, rozwijają zainteresowania dzięki, którym rozwija się świadomość własnej wartości, a tym samym większy szacunek do samego siebie jak i innych. Osoby uczestniczące w zajęciach doświadczają zamiast nudy i poczucia pustki perspektywę życia pełnego zagadek, zadań jak i wyzwań.

Twórczość Fabryki wiąże z sobą również cele charytatywne jakie podejmuje nasza szkoła – wykonywane produkty rękodzielnicze sprzedawane są na kiermaszach świątecznych, a dochód przeznaczamy na podjęty w danym czasie szlachetny cel.

Podczas spotkań uczniowie mają możliwość pracowania rożnymi technikami
i metodami zdobniczymi m.in. decoupage, filcowanie na mokro i sucho, cekinowanie, papierowa wiklina, kuiling, praca ze sznurkiem ….

Więcej zdjęć w galerii