sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

GIEŁDA MINERAŁÓW I WODNE SZALEŃSTWA

GIEŁDA MINERAŁÓW I WODNE SZALEŃSTWA

W sobotę 28 marca 2015 roku członkowie kółka „Ciekawi świata” wybrali się na kolejną już wyprawę. Tym razem nie wyjeżdżaliśmy daleko ale i tak zebrała się spora grupa chętnych ze szkoły podstawowej i z gimnazjum. Odbywająca się co roku na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego giełda minerałów to już stały punkt w naszym wyjazdowym kalendarzu. Na giełdzie można było podziwiać kolekcje polskich minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Wystawcy zaprezentowali także minerały i wyroby biżuteryjne pochodzące z różnych części świata. Zwiedzający mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić prezentowane na giełdzie minerały, skamieniałości i biżuterię. Po obejrzeniu wystawy i zakupie pamiątek pojechaliśmy do drugiego punktu naszej wyprawy czyli do Parku Wodnego Nemo do Dąbrowy Górniczej. Tam przez dwie godziny mogliśmy się do woli wyszaleć w basenach i na zjeżdżalniach. Do domów wracaliśmy troszkę zmęczeni ale bardzo bardzo zadowoleni!