sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

VI REGIONALNY KONKURS „PALCEM PO MAPIE POLSKI”

VI REGIONALNY KONKURS „PALCEM PO MAPIE POLSKI”

W dniu 30.03.2015 w naszej szkole odbył się finał VI Regionalnego Konkursu „Palcem po mapie … Polski”, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest pani Beata Górecka-Sobko (nauczyciel geografii). W konkursie uczestniczyli uczniowie z szkół gimnazjalnych trzech miast: Siemianowic Śląskich, Chorzowa i Świętochłowic. 11.03.2015 w poszczególnych miastach odbył się etap miejski, który wyłonił do dzisiejszego finału najlepszy znawców mapy. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszym uczniowie mieli do wykonania 7 zdań dotyczących znajomości mapy Polski.. Po tych zmaganiach wyłowiono 10 najlepszych, którzy przeszli do drugiej części, polegającej na odpowiadaniu przy mapie ściennej. Cieszymy się, że finalistami zostali uczniowie siemianowickich gimnazjów. Oto wyniki:
I miejsce PRZEMYSŁAW MAZUR – Gimnazjum nr 5 z Siemianowic Śląskich
II miejsce MARCIN WICIK - Gimnazjum nr 5 z Siemianowic Śląskich
III miejsce JULIA RAZAKOWSKA – Gimnazjum nr 7 z Siemianowic Śląskich
Warto wspomnieć, że o cześć nagród postarała się pani metodyk Danuta Kontny, która znalazła sponsora Wydawnictwo Kartograficzne Mapy Ścienne Beata Piętka.
Dla szkoły, która zdobyła I miejsce wydawnictwo ufundowało 13 atlasów do pracowni geograficznej.
Gratulujemy najlepszym a szczególnie naszym laureatom. Zapraszamy za rok!