sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

Paweł Korpok w półfinale TIK?-TAK!-a

Paweł Korpok w półfinale TIK?-TAK!-a

 

    W tegorocznej, piątej już edycji tego Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego wzięła udział piątka uczniów naszej szkoły podstawowej oraz dwóch gimnazjalistów. Jednemu z nich udało się uzyskać bardzo dobry wynik w testach rozwiązywanych podczas konkursowego tygodnia i awansować do II etapu. Paweł, uczeń klasy 3b znalazł się z wynikiem 111.732 pkt. w grupie 200 najlepszych uczestników i miał okazję zmierzyć się w dniu dzisiejszym (28.04.2015r.) z kolejną grupą zadań. Warto tutaj dodać, iż był jednym z nielicznych półfinalistów z naszego regionu i województwa. II etap zorganizowano w kilkunastu miastach w całej Polsce, a nasz reprezentant rozwiązywał swój test, złożony z części praktycznej i teoretycznej, w Piekarach Śląskich. Wyniki będą opublikowane na stronie konkursu (http://www.tik-tak.eecdl.pl) do 06.05.2015r. i choć zadania niebyły łatwe trzymamy kciuki za Pawła i życzymy awansu do najlepszej dziesiątki, która spotka się w finale, w Warszawie.