sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

DZIEŃ TEATRU

DZIEŃ TEATRU

 

W ostatnie czwartkowe przedpołudnie sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 1 w Siemianowicach Śląskich po raz kolejny przemieniła się w teatralną scenę, na której przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali swe aktorskie talenty. Maraton etiud teatralnych pod hasłem „W krainie baśni” rozpoczął występ dzieci z „zerówki”, które zapoznały nas z sercowymi kłopotami pewnego żuka. Kolejne przedstawienia były przekrojem utworów baśniowych ukazanych w konwencji klasycznej lub uwspółcześnionej niepozbawionej elementów groteski. Klasy szkoły podstawowej zaprezentowały się w następującym repertuarze: Kopciuszek (kl. Ia), Jaś i Małgosia (kl. Ib),  Kłopoty łyżki (kl. IIa), Królewna Śmieszka (kl. IIb), Przygody Piotrusia Pana (kl. IIIa), Czerwony Kapturek (kl. IVa), Dziewczynka z zapałkami (kl. Va), Kobciuszek (kl. VIa). Gimnazjaliści natomiast przygotowali etiudy pt.: Czerwony Kapturek (kl. Ia oraz IIIa), Alicja w Krainie Czarów (kl. IIa), Księżniczka i żaba (kl. IIIb).

 

Na zakończenie obchodów Szkolnego Dnia Teatru organizatorzy wręczyli nagrody laureatom związanych z tematyką imprezy konkursów. Poznaliśmy zatem zwycięzców konkursów na rekwizyt teatralny (Katarzyna Pietrzak, Weronika Tomys, Paweł Salamon, Maciej Kluba, Łukasz Łobodziński, Martyna Markiewicz, Marcin Wicik) i na plakat prezentujący wylosowanego przez klasy pracownika teatru (Oliwia Zielewicz, Nikola Jonik). Gimnazjalistą, który wykazał się najlepszym wynikiem w konkursie wiedzy o teatrze, okazał się Przemysław Mazur.

 

Szkolny Dzień Teatru siemianowickiego Zespołu Szkół nr 1 był czasem radości dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie etiud teatralnych lub wzięli udział w konkursach. Ogromne podziękowania należą się również wychowawcom, którzy wspierali swoich podopiecznych zarówno podczas przygotowań jak i w czasie trwania imprezy.

 

Małgorzata Wilczyńska