sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

SUKCES DRUŻYNY SP 16 W TURNIEJU BRD

SUKCES DRUŻYNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Dnia 5 i 6 maja bieżącego roku, na terenie Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju przystąpiło 9 szkół podstawowych oraz 7 szkół gimnazjalnych z terenu Siemianowic Śląskich. Nie zabrakło również przedstawicieli Szkoły Podstawowej 16 i Gimnazjum nr 5. Eliminacje w/w turnieju zostały podzielone na dwie części: część teoretyczną (testy) oraz część praktyczną. W pierwszej, teoretycznej, uczestnicy wykazywali się wiedzą, a w części praktycznej - umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przejazdem przez tor przeszkód oraz jazdą rowerem na Miasteczku Ruchu Drogowego po wyznaczonej przez organizatora trasie. Wielkie gratulacje należą się naszym młodszym kolegom. Drużyna w składzie Ania Morawiec, Wiktoria Kołodziejczak, Igor Tokarski i Szymon Krzysiek zajęła wysokie drugie miejsce ustępując jedynie Szkole Podstawowej nr 6. Naszym gimnazjalistom poszło nieco gorzej ale wierzymy, że za rok pokażą na co ich stać.