sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI!

WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI!

Pod tym hasłem w sobotę 30 maja 2015 roku odbył się VII Rodzinny Festyn Zespołu Szkół nr 1 w Siemianowicach Śląskich.

Podczas uroczystego rozpoczęcia imprezy pani dyrektor Natalia Popczyk przywitała wszystkich uczestników. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele siemianowickich władz: pani Małgorzata Pichen Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu oraz Przewodniczący Rady Miasta pan Adam Cebula.

            Chociaż pogoda robiła psikusy, wszyscy chętni mogli bawić się, oglądając pokazy artystyczne i korzystając z licznych atrakcji. Jako pierwsze zaprezentowały swój piękny program dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej placówki. Następnie występowali uczniowie poszczególnych klas. Podziwialiśmy również popisy taneczne zespołu Czarne Pantery prowadzonego przez panią Karolinę Kaczmarczyk. Część artystyczna imprezy została również ubogacona wokalnym występem absolwentki naszej placówki, Karoliny Jaszczykowskiej. Pomimo deszczu, już na sali gimnastycznej publiczność bawiła się dzięki wsparciu pani Kornelii Sobczyk podczas tańców zumby oraz na pokazie przygotowanym przez zespół capoeiry Camangula. Imprezę zakończyła niespodzianka – taniec do wiązanki utworów muzycznych w wykonaniu zespołu rodziców i niektórych nauczycieli naszej szkoły na czele z panią dyrektor Natalią Popczyk. Ten występ okazał się absolutnym hitem!

Podczas festynu ulubionymi miejscami młodszych dzieci były m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, mata zawodników sumo, sala zabaw dla maluchów, a także stanowisko, przy którym starsi uczniowie malowali twarze. Poza tym trwały rozgrywki tenisa stołowego. Niecodzienną atrakcją stał się pokaz pracy psa policyjnego oraz możliwość zobaczenia wozów strażackich Ochotniczej Straży Pożarnej z Wojkowic. Zorganizowano kiermasz prac uczniów wykonanych między innymi podczas zajęć Fabryki Twórczości Artystycznej. Ciekawe okazało się również stanowisko, przy którym można było zagrać w gry planszowe. W czasie festynu była również możliwość wzięcia udziału w loterii, w której każdy los wygrywał, a nagrodę główną stanowiły hulajnoga i kask ufundowane przez chcącego pozostać anonimowym dobroczyńcę.

Organizatorzy imprezy pomyśleli o zaspokojeniu potrzeb ducha, ale i ciała. Wszyscy mogli wypić kawę czy herbatę i delektować się pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców uczniów. Nasze panie kucharki ugotowały smaczny bigos, był również chleb z „tustym” i ogórkiem oraz kiełbaski z grilla. Hitem okazał się aromatyczny krem kawowy.

            VII Festyn Rodzinny nie odbyłby się w naszej placówce, gdyby nie znaleźli się wspaniali dobroczyńcy i osoby chętne do pomocy. Podkreślić tu należy szczególne zaangażowanie państwa Renaty i Marcelego Czajęckich w organizację imprezy. Bardzo serdecznie im dziękujemy. Pełną listę sponsorów oraz przyjaciół, którzy wsparli nasze działania, można będzie zobaczyć na stronie internetowej szkoły: http://www.zs1.siemianowice.pl/. Zachęcamy do jej odwiedzenia!
     Małgorzata Wilczyńska