sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

DZIEŃ PROFILAKTYKI

DZIEŃ PROFILAKTYKI

"ŻYJ  ZDROWO  I  BEZPIECZNIE"

23 06 2015 odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Siemianowicach Śląskich Dzień Profilaktyki. Hasłem tegorocznego dnia było „Żyj zdrowo i bezpiecznie” . W czasie zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć film o bezpieczeństwie nad wodą, który oglądali z dużym zainteresowaniem. Kolejną propozycją były zajęcia poświęcone właściwemu odżywianiu. Po obejrzeniu filmu na temat zrównoważonej diety uczniowie gimnazjum i klasy VI wykonywali plakaty z piramidą zdrowego stylu życia. Pomocna zapewne była wiedza z wcześniejszego spotkania (18 06 2015) z dietetykami.
W drugiej części dnia odbyły się półtoragodzinne warsztaty profilaktyczne poświęcone hejtowaniu i uzależnieniom w gimnazjum oraz radzeniu sobie z trudnymi emocjami w klasach IV- VI .

Również w szkole podstawowej poruszono temat etykiety i właściwej postawy w wirtualnym świecie, gdzie można sprawić całkiem realną przykrość.
Najmłodsi uczniowie klas I – III mieli okazję spotkać z psem – terapeutą i nauczyć właściwych zachowań w kontakcie z psami. Również przypomniano dzieciakom o bezpiecznym spędzaniu wakacji nad wodą i zaprezentowano film poświęcony właściwym zachowania nad akwenami wodnymi. Po krótkiej przerwie wrócono na seans telewizyjny tym razem na temat zdrowego stylu odżywiania. Później w praktyce wykorzystano wiedzę przygotowując plakaty z piramidami zdrowego stylu życia i pożywne śniadanie.
Choć w tym dniu nie odbywały się lekcje to mamy nadzieję, że nasi uczniowie ci najmłodsi i ci nieco starsi sporo nauczyli.
Życzymy wszystkim bezpiecznych i zdrowych wakacji!!! :)