sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

W piątek 26 czerwca 2015 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie wraz z wychowawcami oraz zaproszenie rodzice zebrali się na sali gimnastycznej.

Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas trzecich gimnazjum zaprezentowali krótki program artystyczny. Tradycją naszej szkoły jest, że drugoklasiści żegnają na akademii klasy trzecie poprzez wręczenie im drobnych pamiątkowych upominków. Na tej samej akademii klasa piąta pożegnała ciepłym słowem i drobnym prezentem klasę szóstą.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Natalia Popczyk, która pogratulowała uczniom efektów całorocznej pracy, a następnie wręczyła wraz z wychowawcami świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki i listy gratulacyjne ich rodzicom.

Nagrodzeni zostali również najlepszy absolwent Gimnazjum nr 5 – Marcin Wicik i najlepsza absolwentka szkoły podstawowej Estera Razakowska. W nagrodę za swoją ciężką pracę otrzymali tablety.

Podczas wręczono również nagrody za dwa całoroczne konkursy odbywające się w szkole podstawowej i gimnazjum: uczeń Fair Play i Liga Klas. Uczniami, a właściwie uczennicami Fair Play zostały Estera Razakowska z klasy 6a w szkole podstawowej i Marta Zdrada z klasy 2a w gimnazjum. Zwycięskie klasy w Lidze Klas to 3a w kasach edukacji wczesnoszkolnej, 5a w klasach IV-VI szkoły podstawowej i 3a w gimnazjum.

Pani Dyrektor wręczyła również dyplomy z podziękowaniami rodzicom, którzy w sposób szczególny wspierali szkołę w jej poczynaniach w minionym roku szkolnym.

Na zakończenie części oficjalnej Pani Dyrektor złożyła gorące podziękowania i wręczyła upominki pani Dorocie Mikłasz i pani Sylwii Wichary, które w tym roku szkolnym żegnają się z nasza szkołą.

Jako ostatni na akademii zabrali głos nauczyciele wychowania fizycznego, którzy wręczyli dyplomy i pamiątkowe puchary sportowcom, którzy promowali naszą szkołę w zawodach sportowych osiągając wysokie wyniki.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do swoich klas , gdzie wychowawcy rozdali im świadectwa.

Więcej zdjęć w galerii.