sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

PASOWANIE NA UCZNIA

PASOWANIE NA UCZNIA

 

Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki” - pod takim hasłem dnia 29 września 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia klas pierwszych szkoły podstawowej. Na uroczystość ślubowania przybyli uczniowie wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście: Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech, Naczelnik Wydziału Edukacji Alina Toczek, Przewodniczący Rady Miasta Adam Cebula. Obecna była również pani Dyrektor Zespołu Szkól nr 1 Natalia Popczyk.

Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny oraz zdali pierwszy poważny egzamin przeprowadzony przez uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 16. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym Pan Prezydent dokonał pasowania każdego ucznia. Z rąk Pani Dyrektor świeżo upieczeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a przedstawiciele Urzędu Miasta wręczyli im rogi obfitości. Na koniec wystąpili uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 16, którzy również wręczyli pierwszoklasistom drobne upominki.

Uroczystość odbyła się pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych: pani Mai Bieck, pani Magdaleny Ossowskiej-Zyzak oraz pani Anety Skóry-Kolek.

 

 

Więcej zdjęć w galerii.