sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA W PRZEDSZKOLU

W minionym tygodniu przedszkolaki z Muchomorów oraz Kotków obchodziły dzień św. Patryka, który jest świętem mocno spopularyzowanym m.in. w Irlandii. Dzieci poznały postać Leprechauna - rudowłosego skrzata, który pilnuje garnca pełnego złota na końcu tęczy, poznały flagę Irlandii oraz wysłuchały wesołych tradycyjnych irlandzkich utworów. Dzień minął pod znakiem radości, zabawy, eksperymentów i poszukiwania ukrytych dukatów 🍀

Czytaj więcej: DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA W PRZEDSZKOLU

WIOSNA

21 marca przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Każda z grup przygotowała Marzannę, z którą udali się na spacer, by przepędzić Panią Zimę, a przywitać Wiosnę. Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach ruchowych oraz muzycznych. Z tej okazji "Sówki" przygotowały także przedstawienie "Powitanie wiosny", które mogli obejrzeć wszystkie przedszkolaki. Ponadto wszyscy śpiewali radośnie piosenki wiosenne, by Zima ustąpiła miejsca Wiośnie.

Czytaj więcej: WIOSNA

ŚWIĘTO LICZBY "PI"

Już przedszkolaki wiedzą, że matematyka to królowa nauk. 14 marca jest obchodzone - święto liczby „pi”. W tym roku dzieci z grupy „Kotki” aktywnie spędziły ten dzień - oglądając film „Ludolfina, czyli liczba pi” oraz wykonując dyktando graficzne.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO LICZBY "PI"

NIE UFAJ OBCYM

Trzy najstarsze grupy spotkały się z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, aby porozmawiać na temat zagrożeń wynikających ze spotkania z obcym. Dzieci poznały zasady zachowania i postępowania w stosunku do obcych ludzi. Dzieci wiedzą, na jakie zachowania zwrócić uwagę oraz jakich informacji nie należy udzielać obcym. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły podziękowanie wykonane przez dzieci.

Czytaj więcej: NIE UFAJ OBCYM

SAŁATKI OWOCOWE SÓWEK

Dzieci z grupy "Sówki" dbając o kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych samodzielnie przygotowały sałatki owocowe oraz szaszłyki owocowe. Dzieci, podejmowały próby krojenia, dbając oczywiście, o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Przygotowane potrawy były niezwykle smaczne 😉

Czytaj więcej: SAŁATKI OWOCOWE SÓWEK

DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki poznały starodawne gady - dinozaury. Dzieci udały się w prehistoryczny świat poprzez oglądanie dinozaurowych filmów, ciekawe zabawy oraz zadania związane z dinozaurami. Wiedzą już, kim były dinozaury oraz gdzie możemy podziwiać ich kości, a nawet poznali na czym polega praca archeologów. 

Agnieszka Deptuła

Czytaj więcej: DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU

BEZPIECZNY INTERNAUTA

W ramach kolejnej lekcji akcji "Dzieci uczą rodziców" a także Dnia Bezpiecznego internetu, "Sówki" poszerzyły wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w internecie. Dzisiejsza rozwijająca się technologia skłania do podejmowania takich tematów już od najmłodszych lat. Przedszkolaki wiedzą, co to jest internet oraz jakie czynności można wykonać w sieci. Także poznały, jakie zagrożenia czyhają na nich w internecie. Wspólnie omówiliśmy zasady bezpieczeństwa w sieci, których przestrzeganie sprawi, że korzystanie z internetu będzie dla nich bezpieczne. 
Czytaj więcej: BEZPIECZNY INTERNAUTA