sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W OP

 
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł w tym dniu swojego ukochanego pluszaka.
Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki ,bawiły się przy piosenkach, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, degustowały różne rodzaje miodu i wykonały pracę plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Przy okazji Dnia Pluszowego Misia była zorganizowana zbiórka dla dzieci ze  szpitali, zbierane były artykuły plastyczne, gry i pluszowe zabawki.
Czytaj więcej: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W OP

DZIEŃ KREDKI W OP

Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. We wtorek 22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Tego dnia w każdej grupie, odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki poznały różne rodzaje kredek, tworzyły zbiory kredek ze względu na kolor, wielkość oraz porównywały ich liczebność. Kolorowały też kolorowanki nawiązujące do tematu Dnia, które ozdobiły naszą przedszkolną galerię prac.

Czytaj więcej: DZIEŃ KREDKI W OP

WIZYTA FUNKCJONARIUSZY STRAŻY MIEJSKIEJ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

 

Oddział przedszkolny odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci zapoznały się z wyglądem i znaczeniem wybranych znaków drogowych. Sami też mogli poczuć się jak piesi i samochody przemieszczając się po "miasteczku drogowym".

Czytaj więcej: WIZYTA FUNKCJONARIUSZY STRAŻY MIEJSKIEJ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

DZIECI UCZĄ RODZICÓW W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

"Sówki podczas kolejnej lekcji akcji "Dzieci uczą rodziców"  poszerzyły wiedzę o mieszkańcach lasu. Poznały kilka popularnych gatunków drzew, które występują w polskich lasach, a także utrwaliły wiadomości dotyczące tego, czego w lesie robić nie wolno"

Czytaj więcej: DZIECI UCZĄ RODZICÓW W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - UROCZYSTOŚĆ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Dnia 9 listopada w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki z grupy „Kotki” przygotowały program artystyczny, w którym przedstawiły ważne dla Polaków fakty historyczne. W uroczystości uczestniczyła Pani dyrektor Beata Górecka-Sobko, Pani psycholog Katarzyna Jadwiszczok, Pani pedagog Agnieszka Milewska oraz przedszkolaki z grup „Sówki” i „Krasnoludki” wraz z wychowawcami. Najmłodsze przedszkolaki z grup „Misie” i „Muchomorki” zobaczyły film edukacyjny o Polsce oraz wysłuchały „Mazurka Dąbrowskiego”. Pani dyrektor podziękowała artystom za występ, a przedszkolakom przybyłych do naszej ojczyzny z Ukrainy, życzyła szybkiego odzyskania niepodległości i wolności.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - UROCZYSTOŚĆ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

KONKURS PLASTYCZNY "DOBRE UCZYNKI WSRÓD NAS"

W nawiązaniu do wydarzenia "Heaven Wins" w oddziale przedszkolnym przy SP16 został zorganizowany konkurs plastyczny "Dobre Uczynki wśród nas". Celem konkursu było rozwijanie twórczości artystycznej, a także rozwijanie postawy prospołecznej. Praca mogła być wykonana w dowolnej technice i miała przedstawiać przykład dobrego uczynku. Wyniki konkursu: I MIEJSCE- Rafał B. II MIEJSCE- Wojciech F. III MIEJSCE - Martyna W. Wyróżnienie- Emilia K. GRATULUJEMY 🙂