sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT "KOGEL-MOGEL"

 

W roku szkolnym 2021/2022 nasze Przedszkolaki z grup Kotki i Motylki  brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Sensoryczny Kogel-Mogel. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci udoskonaliły swoją małą i dużą motorykę, wykonały ciekawe eksperymenty, stworzyły ciekawe dzieła oraz pokonały sensoryczny tor przeszkód.  Realizacja zadań sprawiła im mnóstwo frajdy 😊

CERTYFIKAT UDZIAŁU W AKCJI ZDROWO I SPORTOWO

W roku szkolnym 2021/2022 oddział przedszkolny brał udział w ogólnopolskiej akcja Zdrowo i Sportowo, która miała na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Zajęcia w ramach akcji dotyczyły różnych aktywności tj.: sport, zdrowie czy higiena. Chcieliśmy tym samym pokazać dzieciom jakie przyjemne jest uprawianie sportu czy też ogólnie aktywności ruchowej, a także ile przynosi to radości, jak wpływa na samopoczucie czy relacje międzyludzkie.

W przyszłym roku szkolnym będziemy kontynuować akcję Zdrowo i Sportowo 🤸‍♂️⚽️⛹️‍♀️💪🤸‍♀️

 

CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI

 

Po raz kolejny oddział przedszkolny wziął udział w ogólnopolskim projekcie "Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury" za co otrzymał certyfikat wzorowej placówki. Przez cały rok szkolny realizowaliśmy w ramach projektu zadania zawarte w modułach: "Czytamy razem z Małym Misiem", "Kodujemy razem z Małym Misiem", "Opowiem Wam o Polsce", "Misiowe recepty na pozytywne myślenie", "Bajarz misiowy" i "Misiowe zajęcia pod chmurką".

Zadania były super... i już czekamy na kolejną edycję 2022/2023 "Małego 🐻 w świecie Wielkiej 📚".

ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

„Żegnaj przedszkole nasze ukochane…”

14.06.2022 roku o godzinie 17.00, najstarsza grupa przedszkolna - „Podróżnicy”, wyruszyła na ostatnią wyprawę. Od września, zerówkowicze będą poznawać świat i odkrywać nowe zakątki wiedzy w szkolnych ławkach.

Amelia C. i Bartosz D. powitali zaproszonych gości: Dyrektora szkoły - Panią Beatę Górecką-Sobko, Wicedyrektora - Panią Agnieszkę Witaszczyk, nauczycieli, psychologa szkolnego, rodziców i towarzyszące im osoby.

Dzieci w wesołym i kolorowym pociągu „objeżdżały” cały świat, płynęły przez Pacyfik, leciały samolotem w odległe zakątki Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, patrzyły na szczyty Kilimandżaro, wędrowały przez rozległe Himalaje i tańczyły sambę w Brazylii. Mali podróżnicy przedzierali się przez dżunglę i galopowali w pościgu plemienia Siuksów. Dzieci bawiły się śpiewając również w języku angielskim „Clap your hands…”. Całej podróży towarzyszyła różnorodna, charakterystyczna dla danego miejsca na świecie muzyka, którą przedszkolaki grały na dzwonkach i keyboardzie. W występie nie zabrakło szant przy gitarze i ekspresyjnego tańca chińskiego. Swoją wędrówkę zakończyli w Polsce, tańcząc w Krakowie krakowiaka i odpoczywając po trudach wyprawy przy pięknej, śląskiej pieśni ludowej „Zachodzi słoneczko…”. Na koniec Oskar V. godając wiersz w gwarze śląskiej o swoich „marzyniach” i o graniu na „cyji”, przypomniał zebranym gościom niezwykłe śląskie korzenie. Finałową piosenką „Daj rękę, przyjacielu” o marszowym charakterze zakończono występ tegorocznych zerówkowiczów, po czym nastąpiło rozdanie dyplomów ukończenia przedszkola, książek podróżniczych i upominków. Wydarzenie uwieczniono na pamiątkowych zdjęciach i pożegnano się mnóstwem gorących uścisków.

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

KOTKI NA RZĘSIE

W środę 15.06 dzieci z grupy „Kotki” wybrały się na spacer - na Rzęsę. Po drodze był czas na odpoczynek przy  Tężni Solankowej, gdzie przedszkolaki zjadły pyszne lody. Po chwili dzieci bawiły się na przepięknym placu zabaw i biegały wśród dinozaurów. To był piękny dzień, który sprawił przedszkolakom wiele radości 🙂🙂🙂

Czytaj więcej: KOTKI NA RZĘSIE

WYPRAWA MOTYLKÓW

14 czerwca 2022r. grupa 4-latków odwiedziła nasze miejskie dinozaury. Wyprawa na Rzęsę okazała się bardzo udana i atrakcyjna dla dzieci. Po dotarciu na miejsce każdy przedszkolak zasłużył na małe co nieco :)

Czytaj więcej: WYPRAWA MOTYLKÓW

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

9.06.2022 roku w ramach 38 Dni Siemianowic Śląskich odbyła się w kompleksie sportowym „Michał” XXIX Spartakiada Przedszkolaków. Hala sportowa zgromadziła przedstawicieli wszystkich placówek przedszkolnych miasta. Naszą szkołę reprezentowali „Podróżnicy” w składzie: Nikodem P., Piotr N., Szymon Cz., Oskar V., Jan P. i Bartosz D. oraz cheerlederki: Amelia C., Bianka A., Paulina G., Zuzanna I., Zuzanna K. i Emilia Ś. Prawdziwie olimpijski charakter miało otwarcie zawodów, gdzie prezentowano wszystkie drużyny, organizatorów, przybyłych gości i sponsorów Spartakiady. W dalszej części, konkurencje sportowe przeplatane były pięknymi pokazami cheerlederek. Kolorowe stroje dziewcząt, ciekawe układy choreograficzne i odpowiednio dobrana muzyka, tworzyły niepowtarzalny spektakl radości, ruchu i pozytywnego kibicowania. Nasza ekipa – zarówno sportowa jak i taneczna, zaprezentowała się doskonale. Nie zabrakło również podczas tej sportowej imprezy ciekawych spotkań z przedstawicielami Policji, Straży Miejskiej i Służb Medycznych. Atmosferę radości budowały również bawiące się z dziećmi olbrzymie maskotki – jak znany już naszym przedszkolakom policyjny pies Sznupek. Organizatorzy Spartakiady zachęcali wszystkich do aktywnego i zdrowego trybu życia, do zasad fair play i kulturalnego kibicowania. Wszyscy mali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz sprzęt sportowy do zabaw w swoim przedszkolu. W sercach młodych sportowców zostaną wspomnienia pełne radości i pozytywnych doświadczeń.

Czytaj więcej: SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW