sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

„Przedszkole dziś żegnamy, w dalszą drogę wyruszamy”

W środę 16.06.2021 roku tegoroczni zerówkowicze zakończyli swoją przedszkolną edukację i artystycznym występem pożegnali przedszkole. „Misie” oraz „Pszczółki” – dwie grupy starszaków, będą już we wrześniu uczniami pierwszej klasy. Jakie wspomnienia zostaną w ich dziecięcych serduszkach? Patrząc na występy – z pewnością obfite w radosną przedszkolną zabawę i naukę pełną niespodzianek, przygód oraz rozwijania swoich talentów i pasji. Zebranych gości powitał Olek, płynnie czytając wszystkie zdania. Podczas występu dzieci „przeniosły się” na plac zabaw, na którym bawiły się "w przedszkole". Śpiewały w języku angielskim piosenkę „The Phone”, wykonując taniec w układzie liniowym. Grały na dzwonkach diatonicznych, bawiąc się w orkiestrę, którą dyrygował prawdziwą batutą Michał, tańczyły polskie tańce ludowe: „Grozika” i „Krakowiaka”, a także recytowały wiersze opowiadające o przedszkolnym życiu i wakacjach. Leon, Staś i Filip grali na keyboardach z akompaniamentem nauczycielki znaną melodię amerykańską „Oh, when the Saints”. W programie była również inscenizacja przedstawiająca płynący po morzu żaglowiec, który kołysał się w rytm muzyki granej na keyboardzie przez Leona oraz tańczenie wesołej poleczki. Występy zakończyła piosenka „Niech żyją wakacje” i marsz prezentujący wszystkich wykonawców. Na koniec Dyrektor Szkoły Beata Górecka-Sobko podsumowała przedszkolną edukację wszystkich absolwentów i pożegnała dzieci wręczając im wraz z wychowawczyniami dyplomy ukończenia zerówki i okolicznościowe pamiątki. Pomimo reżimu sanitarnego i obostrzeń związanych z pandemią, radosne buzie dzieci i wesoły gwar towarzyszył wszystkim wychodzącym ze szkoły.