sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

"KOZIOŁEK MATOŁEK"- PODSUMOWANIE PROJEKTU

Kim jest Koziołek Matołek? Co takiego dokonał? I jakie miał przygody? Tego i jeszcze więcej dowiedziały się dzieci z grup Sówek oraz Kotków, które w minionym roku szkolnym brały udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. "Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa".
Na początku dzieci poznały postać niesfornego Koziołka, ale również jego autorów: Kornela Makuszyńskiego oraz Mariana Walentynowicza. Biorąc udział w projekcie dzieci poznały również pracę kowala, wysłały do Koziołka Matołka - prosto do Pacanowa! - kartkę z pozdrowieniami oraz nagrały pozdrowienia prosto z Siemianowic. Koziołek nie pozostał dłużny i dzieci mogły obejrzeć koziołkowe podziękowania :) 
Przedszkolaki zastanowiły się również nad swoimi marzeniami oraz uczyły się empatii wobec innych, w tym również wobec zwierzaków, co zaowocowało świąteczną zbiórką dla schroniska. Nie zabrakło wyobraźni, bo to właśnie dla Koziołka powstał Łodziochód, aby ułatwić mu podróże ???? 
A co na koniec? Impreza! Czyli wielkie świętowanie 88. urodzin Koziołka Matołka!