sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

PANI JESIEŃ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

W zeszłym tygodniu oficjalnie pożegnaliśmy kalendarzowe lato. Sama Pani Lato wyjechała na zasłużony urlop, ku rozpaczy Pani Jesieni, która poszukiwała w przedszkolu swojej siostry, aby ugotować razem jesienną zupę. Niestety, w żadnej przedszkolnej grupie jej nie było, za to znalazły się ciekawskie przedszkolaki, które mogły poznać jesienne dary. Pani Jesień zaprezentowała dzieciom aromatyczne grzyby prosto z lasu, kasztany, szyszki, dynię, jarzębinę, pierwsze kolorowe jesienne liście... Dzieci mogły porozmawiać o zmianach jakie zachodzą jesienią w przyrodzie, dowiedziały się po co zwierzętom kasztany, żołędzie i szyszki, oraz wymyślały smakołyki jakie można przyrządzić z grzybów i dyni. Był również czas na rozwiązywanie jesiennych zagadek.  Pani Jesień postanowiła dalej iść szukać swojej siostry, ale w między czasie rozgościła się w Polsce na dobre ????