sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - UROCZYSTOŚĆ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

10 listopada 2021 roku, w przeddzień Święta Niepodległości odbyła się w oddziale przedszkolnym uroczystość przybliżająca małym widzom istotę tego święta. Występ rozpoczął się polonezem Wojciecha Kilara. Zaprezentowała go najstarsza przedszkolna grupa, która wykonała również dalszy program artystyczny. Dziewczynki tańczyły w białych sukienkach. Czerwone róże, które każda z nich trzymała w rękach, stanowiły elegancki i odświętny element scenografii. Zadbano bowiem o każdy szczegół, a dekoracja sali i galowe stroje wszystkich zebranych, podkreślały wyjątkowość tego wydarzenia. Zerówkowicze recytowali wiersze o Polsce i symbolach narodowych. Nie zabrakło również piosenek związanych z patriotyzmem i Ojczyzną. W finałowej części dzieci zatańczyły układ choreograficzny do mazurka Fryderyka Chopina.

Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem hymnu narodowego. Po „Mazurku Dąbrowskiego” Pani Dyrektor Beata Górecka-Sobko podziękowała występującym i wszystkim zebranym za piękne, uroczyste przeżywanie sto trzeciej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.