sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

Z WIZYTĄ W FABRYCE JOHNSON CONTROLS

Z WIZYTĄ W FABRYCE JOHNSON CONTROLS

Dnia 13 maja 2015 roku uczniowie klasy drugiej Zespołu Szkół nr 1 – Gimnazjum nr 5 w Siemianowicach Śląskich udali się na wizytę studyjną do Fabryki Johnson Controls Sp. z o. o. Odbyła się ona w ramach projektu „Motywacja – Edukacja - Kariera wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych gimnazjów w Siemianowicach Śląskich”.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z kierownikiem działu personalnego panem Krzysztofem Pycem, który zapoznał nas z historią powstania firmy Johnson Controls oraz szczegółami jej działalności. Jest to największy obecnie zakład przemysłowy na terenie Siemianowic zajmujący się produkcją podzespołów do siedzeń samochodowych. Firma stara się stosować w swej działalności technologie przyjazne środowisku, za co otrzymała nagrodę “Firma Bliska Środowisku”, przyznawaną przez Europejskie Forum Odpowiedzialności Ekologicznej. Pracownicy biorą też udział w różnego rodzaju projektach ekologicznych jak np. sadzenie drzewek. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film obrazujący działalność firmy.

Po części teoretycznej przyszedł czas na zwiedzanie hali produkcyjnej. Najpierw jednak musieliśmy założyć ochronne obuwie i specjalne okulary i odbyć szybkie szkolenie BHP. Na hali mogliśmy się przekonać jak ciężką pracę wykonują tutaj codziennie setki ludzi.