sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

PROGRAMOWANIE NA SMARTLABACH

Od początku roku szkolnego nasi uczniowie mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach prowadzonych w ramach projektu "Siemianowickie SmartLaby". Za nami pierwszy etap zajęć rozwijających kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia poprzez naukę programowania. Uczniowie z wykorzystaniem środowiska Scratch stworzyli grę logiczną, której celem było pokonanie labiryntu i dotarcie do wyjścia po zebraniu wszystkich wymaganych elementów. Zadanie wcale nie było proste, musieliśmy najpierw przygotować planszę, zaplanować trasę, przeszkody oraz bohaterów gry, a następnie wszystko odpowiednio zaprogramować. Z efektami możecie zmierzyć się tutaj >>> https://scratch.mit.edu/projects/663868744 

Aktualnie na naszych zajęciach poznajemy działanie i możliwości płytek Micro:bit, zaprogramowaliśmy już sygnalizację świetlną, a przed nami testy kolejnych czujników i rozszerzeń. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze dołączyć do naszych zajęć to zapraszamy.