sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

Nasza Świetlica zaprasza od 6:30 do 16:30

tel. kontaktowy: 519 670 057 

 

Z KULTURĄ MI DO TWARZY - IV MODUŁ

Egipski szyfr - zapoznanie z wyglądem i historią pisma egipskiego. Zapisywanie hieroglifów patyczkiem umoczonym w farbie na papierze. Rozszyfrowywanie zapisanej wiadomości.

Czytaj więcej: Z KULTURĄ MI DO TWARZY - IV MODUŁ

WALENTYNKI

Realizując projekt "Z kulturą mi do twarzy" obchodzimy jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku - Walentynki to okazja by celebrować przyjaźń i sympatię.

Barbara Bober

Z KULTURĄ MI DO TWARZY

W ciągu całego roku szkolnego realizujemy zadania z Międzynarodowego projektu "Z kulturą mi do twarzy" w ostatnich dniach zrealizowaliśmy zadanie 15 z modułu IV "Niezwykła sztuka origami". Powstały tulipany, które można wręczyć z różnych okazji. 

Elżbieta Łatacz

Czytaj więcej: Z KULTURĄ MI DO TWARZY

SZNURKI

Zaczęło się od sznureczków tkanych metodą Kumihimo, potem powstały sowy i inne stworki na kawałkach tektury. Dzięki rodzicom, którzy przekazali #talenciaki z akcji sklepu #Lidl nasza świetlica wzbogaciła się o drewniane krosna, na których poznajemy co mogą zrobić sprytne ręce i wyobraźnia bez granic. 

Czytaj więcej: SZNURKI

EKOINSTRUMENTY

Nasza szkoła bierze udział w II edycji Międzynarodowego projektu "Z kultura mi do twarzy" ostatnio zrealizowaliśmy zadanie 2 z modułu I " "Ekoinstrumenty". Na wystawie obok świetlicy szkolnej można obejrzeć ile trudu i pomysłowości zostało włożone w wykonanie instrumentów. 

Czytaj więcej: EKOINSTRUMENTY