sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

UNIWERSYTET DZIECI - MALI DETEKTYWI

Od drugiego semestru rozpoczęliśmy  drugi ogólnopolski projekt  Uniwersytetu Dzieci – Lekcje z klasą – „Mali detektywi – Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”

Podczas zajęć  dzieci będą poznawać w konwencji detektywistycznej tajniki matematyki, przyrody czy informatyki . Dzięki temu będą rozwijać myślenie analityczne i kreatywne, koncentrację oraz umiejętność  współpracy.

Na pierwszych zajęciach dzieci próbowały dowiedzieć się – „Czy można szybciej się uczyć”, dzięki temu poznały jak zbudowany jest mózg ludzki , jakie struktury wchodzą w jego skład.  Poznały pojęcie koncentracja oraz co może powodować że nie potrafią się skoncentrować.

Wspólnie w zabawie  wykonywały sieć neuronów, brały udział w ćwiczeniach przekraczające linię środkową ciała, wykonywały ruchy naprzemienne, leniwe ósemki, słoń, rysowanie oburącz. Dzieci były bardzo aktywne, chętnie dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem.