sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

UNIWERSYTET DZIECI - MALI DETEKTYWI

Czy można myśleć nielogicznie?

Na dzisiejszych zajęciach w ramach Uniwersytetu Dzieci uczniowie poznali wiele zasad logicznego myślenia. Obejrzeli film - jak trenować logiczne myślenie. Następnie wzięły udział w ćwiczeniach podczas których przekonały się czym jest oraz na czym polega logiczne myślenie. Rozwiązywały różnego rodzaju zagadki - mistrza Hodży, Sfinksa, labirynt rycerzy króla Artura, równania z zapałek, logiczne porządkowanie, zagadkę Sherlocka Holmesa. Dowiedziały się że, dzięki umiejętności logicznego myślenia mogą rozwiązać różne problemy oraz podejmować prawidłowe decyzje. Nawet jeśli nie są one trafne, to warto próbować dalej, popełniać błędy i uczyć się samodzielnego wyciągania wniosków z podanych przesłanek. Wiedzą już że, warto ćwiczyć umiejętność logicznego myślenia regularnie bo jest ono bardzo przydatne.

Na koniec uczniom została zadana jeszcze jedna zagadka: Masz w domu tylko jedną zapałkę, a musisz podpalić drewno w kominku, świeczkę i kuchenkę gazową. Co zapalisz jako pierwsze???