sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

UNIWERSYTET DZIECI - MALI DETEKTYWI

Podczas kolejnych zajęć z cyklu "Mali detektywi - Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?" uczestnicy poznawali kolory otaczającego nas świata. Sprawa wydaje się oczywista ale dzięki prezentacji uczniowie mogli dowiedzieć się ile ich jest i jak powstają. Dodatkowo, poznali historię kolorowych obrazów, dowiedzieli się jak można podzielić kolory oraz co oznacza ich barwa.  Ciekawostką były też nazwy kolorów jakich używają malarze: błękit paryski, róż indyjski, ultramaryna czy orcha. Podczas zajęć praktycznych nasi "mali detektywi" mieli do rozwiązania zagadkę związaną z mieszaniem kolorów w taki sposób aby uzyskać kolory: pomarańczowy, zielony i fioletowy.

Kolejnym zadaniem było podzielenie obrazków wyświetlonych na slajdzie w dwa zbiory według określonego klucza (barwy ciepłe, zimne). 

W trakcie zajęć nie zabrakło zabawy. Tym razem dzieci wyszukiwały i nazywały barwy znajdujące się w sali, odpowiednie nazwanie jej oraz określenie do jakiego typu należy. Na koniec dzieci poproszone zostały o namalowanie krajobrazów odtworzonych z pocztówek czy obrazów.